Роман на роботі: як бути, якщо ви закоханні в колегу

Суспільство

Основні правила стосунків.

Кохання не знає кордонів, тому службовий роман трапляється у досить великої кількості людей. Проблема тільки в тому, що багато людей будує такі стосунки неправильно.

Психологи розкажуть, як вам бути, якщо ви закохані в колегу.

Варто обмежити ваші побачення

Якщо у вас все в порядку, то ви бачитеся 24 години на добу: вдома, на роботі, на побаченнях. Так можна дуже швидко втомитися один від одного. Психологи настійно рекомендують не квапити події та давати один одному більше свободи.

Відмінний варіант, якщо ви почнете бачитися на вихідних або хоча б не кожен день. Ще краще буде, якщо хтось із закоханих просто змінить місце роботи. Цей варіант підійде тим, хто шалено закоханий один в одного і налаштований дуже серйозно.

У разі службового роману психологи відзначають істотне зниження робочої продуктивності. Якщо ви рідко бачитеся на робочому місці та ваші завдання не пов’язані та не перетинаються, то можна не звільнятися, але в іншому випадку краще шукати другу роботу.

Постарайтеся не афішувати стосунки

Це дуже корисно на самому їх початку. Плітки та заздрісні погляди вам точно будуть не потрібні, тому що вони ускладнять процес роботи. Нехай всі думають, що ви не пара. Звичайно, це не дуже просто, коли у вас шалені почуття і сильне тяжіння, але деколи нам треба йти на жертви. Не афішуйте подробиці ваших стосунків, навіть якщо хтось запитає про це. Це дуже важливо, якщо хтось із закоханих одружений або заміжня.

Ще гірше, якщо у вашу другу половинку закоханий начальник або начальниця. Тут проблем вже точно не уникнути. Якщо у начальника підвищене его, вашій роботі може прийти кінець. Цей чинник не варто недооцінювати.

Не перетворюйте побачення в наради

Якщо закохані працюють не просто в одній компанії, а практично пліч-о-пліч, то їх спільне проведення часу поза роботою ризикує перетворитися на обговорювання роботи.

На побаченнях необхідно максимально дистанціюватися від будь-яких діалогів про роботу. Це неодмінно буде позначатися на розвитку стосунків. Побачення будуть асоціюватися з негативом і з проблемами, через це стосунки можуть дуже швидко зійти нанівець, набриднути.

Тут відмінно працює і зворотний порядок — не перетворюйте роботу на побачення. На роботі потрібно пам’ятати про свої завдання, про обов’язки. Думайте більше про справи, а не стріляйте один одному очима. Якщо ви почнете відкладати справи або не справлятися з ними, вас можуть звільнити, так і колеги будуть справедливо обурюватися.

Намагайтеся не будувати стосунки з начальником

Те ж саме стосується і начальників — не варто будувати стосунки з підлеглими. Це негативно позначається на репутації обох людей. Якщо у звичайного працівника будуть проблеми з заздрістю колег, то у начальника службовий роман може стати кінцевою точкою кар’єри.

За статистикою, лише близько 30-35 % службових романів стають успішними стосунками. Якщо хтось із закоханих вищий за рангом, то ця цифра падає до нікчемних 5 %.

Ніяких ревнощів

Вас вибрали з багатьох інших, тому не варто ревнувати свою дівчину або хлопця. Стосунки повинні бути максимально легкими, довірливими, емоційними, яскравими.

Якщо хтось буде контролювати іншого, то такий роман не триватиме довго. Посмішка на роботі — це не флірт. У жодному випадку не обмежуйте дії коханої людини. Дозвольте їй бути собою. Посмішка, приміром, є невіддільною частиною ділового спілкування. Колеги постійно жартують один з одним. Це нормально.

Якщо стосунки не склалися

Коли ви відчуваєте, що стосунки з колегою зайшли в глухий кут, у жодному випадку не закінчуйте їх на негативній ноті. Якщо з вами розлучилися, а у вас залишилися почуття до людини, то працювати нормально не вийде. Доведеться шукати інше місце, бо тут вас чекають лише негативні емоції.

Все може бути набагато гірше, коли стосунки закінчуються зі скандалами. Колишній супутник може почати розпускати чутки, ставити палки в колеса. Про нормальну роботу можна буде забути, тому що вона перетвориться в стрес. Психологи настійно радять закінчувати стосунки цивілізовано, по-доброму. Так буде простіше зберегти працездатність і продуктивність.

Деякі психологи вважають, що стосунки, побудовані на роботі, найміцніші. Так, у них є свої плюси, але не варто забувати й про мінуси. Намагайтеся бути чесними зі своїм партнером, щоб ваше кохання процвітало і ставало тільки міцнішим.

ДжерелоПереглядів: 279
banner