Руслан Марцінків зустрівся із франківськими гідами

Події, Суспільство

З нагоди Всесвітнього дня екскурсовода очільник громади Руслан Марцінків зустрівся із франківськими гідами. З людьми, які першими розповідають про наше місто гостям, представляють історичні здобутки Івано-Франківська та демонструють найкрасивіші місця обласного центру Прикарпаття.


Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.


«У першу чергу ми обговорювали нагальні проблеми, які виникають в залежності від того, як люди сприймають місто.  Насамперед благоустрій Фортечного провулку, це безперечно є велика проблема зупинки туристичних автобусів і, врешті деякі дрібнички, які формують шарм міста, на які звертається увага, які водночас для нас є переважно буденною справою», – розповідає гід-екскурсовод Андрій Костишин.

У межах бізнес-сніданку Руслан Марцінків поспілкувався у неофіційній обстановці з гідами, які розповіли про плюси та недоліки зараз у місті. Кажуть, безперечно зараз туристи набагато довше затримуються у Івано-Франківську, аніж 10 років тому. Однак це не означає, що місту варто зупинятися і не розвиватися далі. У часі війни в країні екскурсій не меншає, однак часто пізнати місто приїжджають ветерани московсько-української війни, які після поранень, на жаль, є маломобільними.

 «Ми говорили, щоби основні пам’ятки, які є у Івано-Франківську зробити доступними для людей з інвалідністю. Більшість з них уже є частково обладнано, але основна така перлина міста – наш Бастіон, він є непридатним для людей, щоби заїхати на кріслі колісному і це проблема насправді і ми якраз звернули увагу на те, що не треба забувати про будівництво інфраструктури для таких людей», – каже гід-екскурсовод Наталія Гугіль. 

Також є ідея щодо представлення пам’яток Івано-Франківська для незрячих. Фахівець українсько-румунських відносин, викладач Прикарпатського національного університету Олександр Новосьолов пропонує запозичити європейський досвід, щоби люди із вадами зору буквально таки «побачили» тактильно красу Івано-Франківська.

«Європейський досвід показує, що дуже багато пам’яток культури мають такі своєрідні мініатюри. Вони зроблені з каменю, з металу, з якихось інших матеріалів для людей, які мають вади зору. І для того, щоби полегшити їм сприйняття цього об’єкту, біля цих історичних пам’яток розташовані саме оці мініатюри. По-перше це естетично, воно створює певну таку естетику самого об’єкту, по-друге – це дозволяє людині тактильно побачити цей об’єкт, зрозуміти, як він виглядає і полегшити роботу екскурсовода», – каже викладач факультету туризму ПНУ, екскурсовод Олександр Новосьолов.

Громада розвивається, а туристичних локацій збільшується. Нагадаємо, наприкінці минулого року у Ратуші відкрили ще одне цікаве місце для гостей Івано-Франківська. Якщо з оглядового майданчика Ратуші можна побачити центр сучасного міста, то в підземеллі цієї будівлі можна ознайомитися з історіями та легендами старого Станіславова.

«Через екскурсоводів люди відчувають дух міста. Те, чим місто жило колись в минулому, чим живе зараз, і про майбутнє досить часто говорять. Тому дуже важливо, що такі зустрічі відбуваються в межах бізнес-сніданку і що ми обговорюємо, що треба зробити в умовах війни. Щоби ті люди, які хочуть відволіктись, в тому числі учасники бойових дій, щоби вони отримали інформацію повну про Івано-Франківськ, про наші цінності, про наші історичні здобутки, про дух нашого міста. Це дуже корисна зустріч, коли ми вислуховуємо різні пропозиції», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 


Переглядів: 376
banner