Що станеться з організмом людини після щоденного вживання бананів

Здоров`я

Банани допоможуть подолати багато проблем зі здоров’ям.

Неймовірна популярність бананів забезпечила їм солідну поширеність (їх вирощують у 107 країнах) і товарну цінність. Це четвертий за продажем фрукт на планеті. Буде розумно дізнатися трохи більше про його склад і поживні властивості. І визначитися з нормою — чи варто щодня їсти банани?

Банани — джерело калію у смачній “упаковці”

Калій — одна з найбільш важливих поживних речовин, яка використовується для генерації електричного заряду всередині клітин для правильного функціонування. Він запускає вивільнення інсуліну для контролю цукру у крові і підтримує оптимальний тиск.

Дослідження показали, що високе споживання калію до 20 % знижує ризик смерті від більшості хвороб! Дорослим людям рекомендується споживати 3500-4700 мг цієї важливої корисної речовини на день, залежно від способу життя та інших факторів. Середній банан містить близько 450 мг калію, що вже солідно. Отже, щоб втамувати цю норму з одного джерела, вам потрібно буде з’їсти близько 7 або 8 бананів. Але пам’ятайте і про те, що надлишок калію може бути небезпечним для людей з проблемними нирками.

Банани роблять нас феноменально витривалими

Протягом десятиліть спортсмени та їх наставники вірили, що вживання вуглеводів під час тривалих фізичних навантажень допомагає тренуватися довше і з більш високою інтенсивністю, а відновлюватися швидше. Вуглеводи живлять м’язи, зменшуючи фізіологічний стрес і викликаючи менше запалення. Найбільш засвоюваною формою вуглеводів є цукор (глюкоза, фруктоза або сахароза), яким забезпечують спортивні напої. Але у 2012 році дослідники з Аппалачського державного університету у Каннаполісі почали замислюватися про фрукти як більш здорову альтернативу спортивним напоям під час навантажень. Вчені виявили, що професійні велосипедисти почуваються краще під час напруженої їзди й одразу після неї, якщо з’їдають по половині стандартного банана кожні 30 хвилин. (Правда, одночасно з цим фрукти призводили до здуття живота.)

Банани піднімають настрій

Так, цей жовтий плід також має здатність впливати на наше відчуття щастя. Банани — відмінне джерело амінокислоти триптофану, яку тіло перетворює на серотонін (нейромедіатор, що підвищує настрій).

Банани підтримують оптимальний кров’яний тиск

Поширена помилка, що за зниження кров’яного тиску відповідає виключно натрій. Насправді це тонкий баланс натрію і калію. Підраховано, що менше ніж 2% усіх дорослих людей дотримуються рекомендованої щоденної норми калію, що означає, що більшість не стежить за тиском і критичний баланс не підтримує.

Банани зміцнюють здоров’я серця

Підвищення калію за умови одночасного зниження натрію, ймовірно, є найважливішою профілактикою серцево-судинних захворювань.

Одне дослідження показало, що люди, які приймають принаймні 4,069 мг калію на день, на 49 % знижують ризик смерті від ішемічної хвороби серця, ніж ті люди, що споживають менше 1000 мг. До речі, подібним ефектом володіє і авокадо.

Банани заспокоюють кишківник

Лікарі, як і раніше, рекомендують дієту — банани, рис, яблучне пюре і тости — для людей з розладом травлення.

Банани не лише практично не мають смаку і легко засвоюються, вони замінюють у організмі життєво важливі електроліти, оскільки більшість з них втрачається під час розладу ШКТ. Вміст клітковини у бананах також сприяє збалансованій роботі кишківника.

Банани викликають головний біль

Є думка, що банани можуть викликати мігрень у людей, які схильні до головного болю. У цьому разі варто дотримуватися норми у пів банана щодня.

І, нарешті, у деяких людей виявляються симптоми алергії на банани — свербіж, набряк, кропив’янка або хрипи. Крім цього, варто взяти до уваги, що багато інших продуктів пропонують навіть більш високий рівень калію, ніж банани (наприклад, помідори, кавун, шпинат, буряк, чорні і білі боби, лосось, гарбуз, йогурт), але при цьому їх калорійність значно менша.

ДжерелоПереглядів: 192
banner