“Сліпа зона” авто — це міф чи реальність

Технології

Розбираємося з цим популярним поняттям.

«Не помітив машину, бо вона була в мертвій зоні!» або «Опинився в сліпій зоні, от і потрапив в аварію!» — подібні заяви з усією серйозністю звучать з вуст водіїв в якості пояснення причин ДТП. Але чи варто звертати на них увагу?

Дорожня ситуація з серії «потрапив в мертву зону» виглядає приблизно наступним чином. Вашу машину по сусідній смузі наздоганяє інший транспортний засіб — легковик або мотоцикл.

В якийсь момент його відображення в бічному дзеркалі зникає, але ще не захоплюється вашим боковим зором. У разі обгону такий стан речей зберігається досить короткий проміжок часу — поки транспортний засіб з так званої «мертвої зони» не переміститься вперед і не опиниться перед вашими очима.

Трапляється також, що попутне авто їде в ній досить довгий час — на тій же швидкості, що і ви.

«Професіонали» з числа водіїв кажуть у таких випадках, що при перестроюванні ви можете врізатися в невидиму вам машину і стати винуватцем ДТП — як би з об’єктивної причини, через «мертву зону». Її, до речі, іноді називають ще — «сліпа зона».

У такій ситуації слово «професіонали» було взято в лапки не випадково. Річ у тім, що для по-справжньому професійного водія жодних «мертвих зон» навколо авто не існує.

Років 30 тому, коли народ «розсікав» на авто типу класичних «Жигулів», «Волг» та «Москвичів», термін «мертва зона» мав право на існування. Річ у тім, що бічні дзеркала моделей тих років дійсно поганенько відображали ситуацію з боків авто.

Однак і тоді грамотні водії при кожному перестроюванні активно крутили головою і повністю контролювати обстановку навколо свого авто.

Конструкція бічних дзеркал на сучасних авто досконаліше своїх попередників 30-40-річної давності. Вони надають водієві можливість стежити за куди більшим сектором по боках.

Але це абсолютно не заважає деяким водіям відшукувати поруч з собою «мертву зону». Ну хто ж зізнається, що забув подивитися в бічне дзеркало перед тим як перелаштовуватися? Ніколи: це все «мертва зона винна»!

Це, до речі, стосується і водіїв вантажівок, у яких, як заведено вважати, ця «сліпа зона» розташована в районі правого переднього колеса. В інтернеті вистачає порад в дусі: не тримайся там, водій легковика, а то «професіонал» не побачить тебе і перебудується вправо прямо у твоє авто. У цьому випадку взагалі без коментарів, як кажуть.

Всі водії вантажівок знають про цю «мертву зону», але тільки деякі з них влаштовують подібні ДТП. Бо більшість все-таки дивляться в бічні дзеркала перед маневром. А деякі з них ще й встановлюють додаткові дзеркальця — спеціально, щоб контролювати правий передній кут.свого авто

Одним словом, «мертва» чи «сліпа» зони навколо машини — не більше, ніж зручна «відмазка» у спробах замаскувати власну неуважність і недбалість. У по-справжньому вмілого водія її немає. І бути не може.

ДжерелоПереглядів: 284
banner