У Болехові під час наради обговорили новий етап медичної реформи

Суспільство

На нараді у міського голови говорили про новий етап медреформи, який передбачає створення спроможної мережі лікарень.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Болехівська міська рада


28 лютого 2023 року Уряд ухвалив постанову № 174, яка дозволяє Міністерству охорони здоров’я України запустити наступний етап медичної реформи — інфраструктурний. Він передбачає оновлення підходів до визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.


Про те, як розвиватиметься спроможна мережа закладів, які зміни принесе кластеризація для закладів охорони здоров’я громади та медпрацівників йшлося сьогодні на нараді у міського голови Івана Яцинина. Участь у зустрічі взяли секретар міської ради Ігор Герецький, перший заступник міського голови Василь Юрочко, заступниця міського голови Ілона Калитин, керуючий справами міськвиконкому Іван Івашків, начальниця фінансового управління міськвиконкому Наталія Дуб, директорка КНП «Центр первинної медичної допомоги Ольга Соболь, директор КНП «Болехівська центральна міська лікарня» Любомир Парахоняк та головний бухгалтер підприємства Ірина Витяжкова.


Присутні обговорили вимоги постанови уряду та Порядку функціонування госпітальних округів і госпітальних кластерів та встановлення їх меж, затвердженого цією ж постановою.


Відповідно до постанови уряду, органи місцевого самоврядування, в тому числі й Болехівська територіальна громада, повинні подати Івано-Франківській обласній державній адміністрації свої пропозиції до плану розвитку госпітального округу (області) на рівні відповідного госпітального кластеру (району).


Впродовж двох місяців (до 01.05.2023) облдежадміністрація має подати на затвердження в МОЗ власне бачення плану госпітального округу та формування спроможної мережі з урахуванням розвитку закладів первинної медичної допомоги та пунктів базування екстреної медичної допомоги.


Разом зі спроможною мережею медзакладів кожна область має подати план розвитку госпітального округу, який буде переглядатися раз на 3 роки.


Щоб напрацювати такі пропозиції, за підсумками наради, міський голова Іван Яцинин доручив керівникам обох медичних закладів громади підготувати та запропонувати поетапні плани щодо можливої реорганізації чи перепрофілювання комунальних закладів охорони здоров’я. А також провести оцінку наявних кадрових ресурсів і потребу в медичних працівниках.


На підставі пропозицій медиків, за участю керівництва міста, депутатського корпусу та громадськості буде напрацьована дорожня карта з чітко визначеними кроками, за якою розвиватимуться заклади охорони здоров’я громади впродовж найближчого року.


Переглядів: 356
banner