У Франківську депутати обурені низькою зарплатою педагогів

Суспільство

Сьогодні, 23 квітня, на шостій сесії Івано-Франківської облради восьмого демократичного скликання депутати звернулися до Верховної Ради України зі зверненням внести зміни до постанови Кабміну про встановлення надбавки за престижність у фіксованому розмірі 30 відсотків замість норми про її встановлення від 5 до 30 відсотків.


У зверненні розглядали необґрунтоване зменшення освітньої субвенції на заротню плату педагогів, пише Голос-Інфо.


Звернення зачитала депутатка обласної ради Бардяк Євгенія.

Відомо, що дане звернення формувалось з метою забезпечення об’єктивного та справедливого розподілу коштів освітньої субвенції між місцевими бюджетами та уникнення ситуації незабезпеченості у видатках на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти територіальних громад Івано-Франківської області.

Формула розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами враховує такі показники, як чисельність населення, співвідношення сільського та міського населення, щільність населення, щільність учнів та інше. У той же час, чисельність населення кожної тергромади розраховується на основі перепесу населення України від грудня 2001 року. У зв’язку з економічними, соціальними, демографічними змінами, за останні 20 років кількість населення України, а відповідно, і територіальних громад, значно скоротилася.

Таким чином для територіальних громад і типу І, і типу ІІ розрахункова наповнюваність класів, згідно запропонованих таблиць, фактично є завищеною. Внаслідок цього, розрахункова сума освітньої субвенції для територіальних громад Івано-Франківської області занижена. На даний час очікувані борги по виплатах заробітньої плати педагогічним працівникам області становлять понад 200 мільйонів гривень.

Крім того, у формульний розрахунок освітньої субвенції не враховано кількість педагогічних ставок для роботи з дітьми за індивідуальною формою навчання по стану здоров’я та не враховано кількість ставок вихователів груп подовженого дня, що також має оплачуватися за рахунок коштів освітньої субвенції.

Діючий формульний розрахунок освітньої субвенції частково перекладає гарантії держави щодо здобуття повної загальної середньої освіти на органи місцевого самоврядування. Це провокує органи місцевого самоврядування приймати неправомірні рішення, наприклад, зменшувати надбавки за престижність педагогічної праці до мінімальних показників 5-10 %.

Важливо, що стаття Закону України “Про освіту” зазначає: посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Проте на практиці цього не відбувається, натомість постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2011 р. з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників передбачено надбавки в розмірі до 30 %.  Зниження надбавки позбавляє законного права педагогічних працівників отримувати гідну оплату праці.

Описана ситуація викликає соціальне збурення педагогів закладів загальної середньої освіти та громадськості, загрожує зривом освітнього процесу.



Переглядів: 208
banner