У Франківську відбулося засідання Асоціації міст України

Суспільство

Сьогодні Голос-Інфо повідомляло про у Франківську розпочалося засідання регіональної платформи.


Учасники платформи висловили підтримку продовженню бюджетної децентралізації та подальшому розвитку місцевого самоврядування.Також виокремили кілька ключових моментів у внесенні необхідних змін:

  • надання повноважень зі здійснення держконтролю за використанням та охороною земель;
  • про закріплення за бюджетами територіальних громад 30% обсягу коштів ДФРР та затвердження розподілу додаткової дотації;
  • збільшення частки ПДФО до бюджетів громад, а також сплата його за місцем ведення підприємницької діяльності;
  • про включення об’єктів місцевого значення у проект «Великого будівництва»

Про це повідомили на офіційному сайті міського голови Івано-Франківська.

За словами виконавчого директора ІФ РВ АМУ Юрія Стефанчука, зараз Кабмін та Міністерство фінансів розробляє бюджетну декларацію, яка передбачає плани формування бюджету на 2022 – 2024 роки. Тому важливо піднімати ті ініціативи, які сприятимуть зміцненню територіальних громад.

Руслан Марцінків, голова ІФ РВ АМУ наголосив, що місцеве самоврядування зараз як ніколи потребує виважених рішень для підтримки місцевих бюджетів. За його словами, пандемія суттєво вдарила на казну саме громад. Тому й стоїть гостро потреба у врегулюванні багатьох питань, які можуть суттєво покращити наповнення місцевих бюджетів, а також врегулювати надходження.

«Через пандемію та карантинні обмеження місцеві бюджети досить зміліли. Тому сьогодні звертаємося за підтримкою у врегулюванні багатьох питань. Одне із них, – це прохання підтримати законодавчу ініціативу збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів. Також вслід за цим рішенням – важливий законопроект, який би дозволив сплачувати податки не за місцем реєстрації, а за фактичним місцем ведення підприємницької діяльності. Це дуже важлива ініціатива, яка сподіваюся, буде підтримана. Просимо також врахувати прохання щодо включення до проектів «Великого будівництва» й об’єктів місцевого значення, зокрема доріг. Також те, що я особисто наголошую: це повернення пайової участі», – наголосив Марцінків.

Наголосила на важливості прийняття цих законопроектів й народна депутатка України Оксана Савчук. Вона зазначила, що саме врахування місця ведення підприємницької діяльності повинно стати ключовим для зарахування податків.

 Переглядів: 185
banner