У Франківську провели моніторинг депутатів міськради

Суспільство

Сьогодні, 9 червня, в Івано-Франківську відбулася пресконференція в рамках “Атестації місцевих депутатів”, на якій підбили підсумки роботи народних обранців протягом перших пів року, пише Голос-Інфо.


Експерт ГО “Центр Політичних Студій” Михайло Джогола розповів про те, що депутат зобов’язаний не рідше одного року на місяць проводити персональну зустріч громадян на своєму окрузі. Повідомити мешканців про консультації нардеп може на сайті місцевої ради, через власні соцмережі, місцеві та партійні ЗМІ або ж іншими засобами.

“Якщо говорити про нашу міську раду у порівнянні з 16 іншими, ми – одні з найкращих. Наприклад, на сайті Івано-Франківської міської ради є повна інформація про місце і час прийомів громадян усіх депутатів. Це можна знайти на їхніх персональних профайлах”, – розповів експерт.

Протягом чотирьох попередніх років проводились схожі пресконференції, на яких місцеві обранці отримували консультації щодо комунікацій. У зв’язку з цим, багато депутатів тепер активно працюють, створюючи свої публічні сторінки, на яких мають змогу безпосередньо контактувати з усіма охочими.

Також Михайло Джогола розповів, що останнім часом на консультації приходить більш як вдвічі більше людей. Якщо минулого року статистика коливалась у межах 1-5 осіб, зараз ця цифра піднялася до 5-10 громадян:

“Змінилися також вектори запитань. Раніше зверталися за матеріальною допомогою та розв’язанням індивідуальних питань, які, можливо, депутата не стосуються. Зараз здебільшого звернення надходять щодо сфери благоустрою та ЖКГ. Мешканці готові створювати ОСББ. Депутати можуть консультувати щодо участі у різних місцевих програмах: “Бюджет участі”, утеплення будинків, заміна вікон, різні комунальні програми, які передбачають співпрацю між мешканцями та місцевим бюджетом”.

Відомості про прийом громадян абсолютної більшості депутатів місцевих рад оприлюднені на офіційних сайтах, однак при цьому майже в половині міст, охоплених моніторингом, інформація щодо консультацій громадян доступна не у нардепів. В Івано-Франківську усі депутати міськради розмістили інформацію про свої графіки прийому громадян на сайті міської ради.Переглядів: 185
banner