У Франківську зібрали віче-реквієм за жертвами комуністичного терору (ФОТО)

Суспільство

Традиційно на Зелені свята івано-франківська громада зібралась на урочищі Дем’янів Лаз на віче-реквієм за жертвами комуністичного терору.


Про це Голос-Інфо довідався від мера Івано-Франківська.


20 червня у Дем’яновому Лазу – урочищі біля Івано-Франківська – відбулася панахида за полеглими та вбитими від рук НКВС.


Ще за радянських часів на околиці Івано-Франківська група ентузіастів – патріотів України – розпочала розкопки таємних поховань. Тоді розкрилася страшна таємниця злодіянь комуністичного режиму.


На цьому святому місці, у Дем’яновому Лазу, поховали сотні невинно вбитих. Це місце стало для нас символом пам’яті, – зазначив Володимир Джигіта. – Саме на Зелені свята сюди приходять люди, аби запалити свічку пам’яті та помолитись за невинно убієнних, попросити у Господа Бога упокою їх невинних душ. Вічна їм пам’ять!“.


Участь у заході взяв начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Джигіта, міський голова Іван-Франківська Руслан Марцінків, священнослужителі та громадськість.

 


ТРАГІЧНА ПАМ’ЯТЬ “ДЕМ‘ЯНОВОГО ЛАЗУ”
#історія_ІФ
Традиційно, на Зелені свята, громада збирається на спільну молитву та віче-реквієм за жертвами комуністичного терору у меморіальному комплексі “Дем’янів Лаз” 🕯
Це місце, де 80 років тому люди загинули від жахливих катувань. Людей безжально розстрілювали та мордували в кінці червня перед відступом радянських військ у 1941 році. Це було в паніці відступу… йшла свідома “зачистка” національно налаштованих людей.
У ті часи ця територія була епіцентром комуністичного терору. Саме сюди привозили в’язнів з усіх районів… А решки усіх людей майже неможливо точно порахувати. Адже постійно знаходимо та перепоховуємо все нових жертв… Як то кажуть, хоч мертві говорити не вміють, але в нас така доля, що ми, українці, служимо правді та Україні навіть коли вже мертві! 🇺🇦 Ми відчуваємо спадковість цієї боротьби!
Ми мусимо це пам’ятати! Тільки та нація, що знає своє минуле – має майбутнє!“, – пише Руслан Марцінків.
Переглядів: 208
banner