Як необхідно піклуватися про здоров’я кішки, щоб вона прожила довге і щасливе життя

Наука

П’ять способів зберегти здоров’я домашнього улюбленця на довгі роки.

На перший погляд здається, що кішки — це тварини, які просто переповнені здоров’ям. Але в них, як і всіх живих істот, бувають збої в організмі, які часом істотно скорочують їх життя. Щоб цього не сталося, і ваш пухнастий друг довгі роки залишався щасливим і здоровим, скористайтеся кількома простими порадами.

Частіше розчісуйте кішку

Регулярне розчісування кішки, особливо під час линьки, не тільки скоротить кількість шерсті в будинку, але і зменшить утворення вовняних грудок в травному тракті тварини. Грудки вовни не повинні накопичуватися в шлунку, оскільки вони можуть привести до частих запорів і блювоти. Крім того, в деяких випадках з великої кількості вовни утворюється так званий безоар, через який може виникнути кишкова непрохідність.

Не годуйте кішку тільки сухим кормом

На відміну від собак, кішки більше покладаються на м’ясо як на основу свого раціону. Однак в більшості сухих кормів (крім найдорожчих) м’яса, а, отже, і білка, не так багато, зате багато вуглеводів, які можуть завдати шкоди кішці в занадто великих кількостях. Через часте вживання вуглеводів у кішок може розвинутися ожиріння і діабет другого типу.

Привчіть кішку до кігтеточки

Кішкам дуже важливо регулярно точити кігті, тому їх варто з самого дитинства привчати до кігтеточки. Звичайно, якщо ви не хочете, щоб вони подряпали всі меблі, килими і шпалери в будинку.

Не забувайте про воду

Кішки, як і люди, потребують не тільки їжі, але і води. Тому не забувайте залишати своєму вихованцеві чисту воду в доступному і зручному для нього місці, особливо якщо він їсть сухий корм. Багато кішок не п’ють воду зі звичайних мисок, а люблять тільки проточну. Для них можна ненадовго залишати відкритим кран або купити фонтанчик для пиття.

Стерилізуйте кішку

Якщо ви не плануєте займатися розведенням кішок, то варто зводити вихованця на стерилізацію. Ця процедура корисна як для самої кішки, так і для її господаря. Котейка позбудеться від постійного стресу, пов’язаного з нереалізованим бажанням розмножуватися, і від можливих захворювань, що виникають через проблеми з гормонами, а власник — від міток, агресії і нестямних криків ночами.

Джерело



Переглядів: 300
banner