фото ілюстративне

У Калуші мешканці просять заборонити цирк з тваринами

Суспільство

Услід за провідними країнами та містами світу, все більше і більше міст України приймає рішення про локальну заборону пересувних цирків з тваринами.

Світова практика показує, що для успішної діяльності, цирку не потрібно експлуатувати тварин. Мешканці Калуша також хочуть заборони розміщення цирків з тваринами на території міста, пише Фіртка.

Відповідно до цього створили петицію і всіх охочих просять її підтримати.

“Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в місті знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування… Просимо міську раду висловити офіційну заборону виступів шапіто з тваринами у Калуші та покласти край негуманній та незаконній експлуатації тварин на території міста”, — йдеться у тексті петиції.

Розташування пересувних цирків із тваринами на території Калуша вважають неприпустимим з таких причин:

– Системне порушення природоохоронного законодавства. Влітку 2017 року в Україні було прийнято закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Окрім збільшення покарання (до 8 років позбавлення волі), новий законопроєкт також забороняє створення та діяльність пересувних звіринців (зокрема і шапіто з тваринами).

– Інфраструктура міста не може забезпечити належних умов, в яких ведмеді, жирафи, слони, верблюди, тигри, крокодили чи інші дикі тварини могли б перебувати у місті відповідно до своїх біологічних, видових та індивідуальних особливостей та потреб, санітарних норм та з можливістю вільного вигулу.

– Цирки, що у своїх шоу-програмах використовують тварин, негативно впливають на дітей, викривлюючи їхнє світосприйняття, виховуючи жорстокість та підкріплюючи негуманне ставлення до живої природи. 

– Цирк піддає тварин неприродним стражданням. Спеціалісти розкривають факти, коли звірів дресують з використанням жорстоких методів (б’ють, морять голодом, тощо).

– Діяльність цирків з тваринами несе безпосередню небезпеку для населення, адже дресування пригнічують тварин, роблячи їх більш агресивними і непередбачуваними. Переглядів: 156