У Коломиї освятили місце для будівництва нового храму (ФОТО)

Суспільство

Зведення нової святині з катехитичними класами для дітей і молоді відбудеться на вулиці Миколайчука.

24 листопада владика Василій Івасюк звершив урочисте освячення Хреста та території під будівництво храму, названого в честь блаженного священномученика Омеляна Ковча. Єпископ, з духовенством єпархії, в присутності численної кількості вірних відслужив Чин освячення, повідомляє пресслужба єпархії.

Зветаючись до вірних, єпископ сказав: “Освячений хрест шануємо тому, що на ньому помер сам Ісус Христос й, омивши його своєю Кров’ю, з ганебного дерева смерті перемінив на дерево спасіння. Люди прийшли сюди, тому що через хрест і мученика Омеляна Ковча хочуть бачити Бога”.

Також кир Василій розповів, що Омелян Ковч був незвичайною людиною, бо він закінчив своє життя у концтаборі смерті Майданеку, що біля Любліна.

“Багато людей завдячує своєму порятунку о.Омеляну, — продовжив владика. — Його постать вражає. У концтабір він потрапив, бо безстрашно захищав євреїв, коли до них прийшло велике терпіння. Родина, близькі, митрополит УГКЦ Андрей Шептицький все робили для його визволення. Коли священник про це довідався, то звернувся до них, аби припинили всі старання, заявивши, що його місце у концтаборі. Тут його покликання, тут він проводив душпастирську діяльність. Він порівняв концтабір з небом! Не всі священники, які були ув’язнені, так виявляли своє покликання! За своє жертовне життя, ревне служіння Богу його називали парохом Майданека. Тому вірю, що наша святиня, під опікою о.Омеляна Ковча, допоможе дітям і молоді бачити дію Бога у своєму житті”.

Відтак до єпископа, священників та парафіян звернувся ініціатор будівництва, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами в Коломийській єпархії о. Юрій Свищ. Він висловив сподівання на добрий початок великої справи і подякував присутнім, що так численно зібралися на освячення.

На завершення всі спільно помолитись Акафіст до блаженного Омеляна Ковча.Переглядів: 207
banner