У Коломиї відбулася презентація книжки «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста»,

Суспільство

У Коломиї відбулася презентація книжки «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста», виданої як другий випуск у рамках історико-культурологічного проєкту «Коломия в новітній історії України».


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Вікторію Плахту


Засновник проєкту – Почесний громадянин міста Коломиї, член НСЖУ Валерій Ковтун.


Це унікальне видання – про творчих людей, які залишили свій яскравий слід у новітній історії Коломиї. У ній представлено, зокрема, членів Національних спілок журналістів, краєзнавців, письменників України, які, працюючи в місті, досягли високих результатів у медійній галузі, краєзнавстві та письменництві, мають власні книжкові видання.


Над упорядкуванням книжки працювали члени Національної спілки журналістів України Валерій Ковтун, Валентина Близнюк, Микола Васильчук, Ольга Гаврилюк, Тамара Приходько, Ольга Руданець, Наталія Тарновецька; також – Почесний краєзнавець України Микола Савчук, Оксана Вінтоняк і Мирослава Кочержук.


Вітаючи із виходом у світ такого потужного видання, як «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста», секретар НСЖУ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, яка свій шлях у журналістику розпочинала саме в Коломиї, зазначила: «У час, коли триває повномасштабна війна росії проти України, медійники Прикарпаття загалом, і Коломийщини зокрема, гідно тримають інформаційну передову, фіксують усі важливі події, аби ніхто ніколи більше не смів переписувати українську історію. З перших днів повномасштабного вторгнення вони не тільки високо тримають інформаційну планку, але й зі зброєю в руках захищають нашу країну, волонтерять, приймають колег-переселенців, допомагають їм, чим можуть».


У своєму вітальному слові на презентації Коломийський міський голова Богдан Станіславський зазначив: «Ця книга є другою в серії «Коломия в новітній історії України». Вона відтворює шматочок нашої історії, сповненої життям та духом Коломиї, яку сьогодні творять письменники, краєзнавці та журналісти, які є частиною цього унікального міста. Вони не просто пишуть твори, бережуть історію та культуру, відкривають нові сторони життя громади. Ці люди творять світогляд, пробуджують цікавість до власного коріння та вселяють дух Коломиї у наші голови та серця».


Про цінність такого видання, як «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста» вели також мову члени НСЖУ, голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран та голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило, й подякували всім причетним до її творення.


Промовці наголошували: і журналісти, і письменники, і краєзнавці мають зробити усе, від них залежне, щоб Україна не тільки перемогла у цій війні, а й вийшла з неї з тими демократичними цінностями, які ми всі зараз відстоюємо.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 277
banner