У середмістя Івано-Франківська відбувся крафтовий ярмарок

Суспільство

Франківський крафтовий ярмарок повернувся. І тепер буде працювати кожної п’ятниці та суботи з 10 години ранку на вул. Вітовського.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Руслана Марцінківа


Подивитися та посмакувати продукцією завітав міський голова Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

«Щотижня даємо можливість нашим крафтовим виробникам продавати свою продукцію у цей непростий час. Тому ми пішли назустріч і продовжуємо ярмарок в Івано-Франківську. Вважаю, що сьогодні економіка повинна працювати. Крафтове виробництво особливе тим, що воно невелике. Зазвичай це або сімейний бізнес, або такий невеличний бізнес до 50 людей. Надіємось, що з кожним разом буде більше виробників. Дякуємо, що змогли відновити роботу Франківського крафтового ярмарку та відповідно люди зможуть отримати цю продукцію тут», – розповідає міський голова Руслан Марцінків.Крім того, наголошує міський голова, щосуботи продовжить свою роботу ярмарок сільськогосподарської продукції біля стадіону РУХ.
За словами директора Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлани Криворучко, вперше Франківсьский крафтовий ярмарок запрацював минулого року. А цьогоріч відновив роботу тепер.
«Сьогодні на ярмарку представляють свою продукцію 12 учасників ярмарку. Приємно, що у них вже є постійні клієнти. А згодом учасників буде більше, адже розпочинається сезон полуниці. Ми запрошуємо до співпраці наших виробників овочів та фруктів. Думаю, скоро буде представлено полуницю, вишні, черешні, смородину, малину та городину, яку можна буде придбати безпечно. Адже виробники гарантують якість продукції. Минулого року у нас були різноманітні мила, олійки з лаванди. А сьогодні у нас представлена мікрозелень, крафтові сири, випічка, пиво, морозиво. А крім продуктів харчування ще є й саджанці. Приходьте та обирайте, що кому до смаку», – заохочує Світлана Криворучко.
Продавчиня мікрозелені «Green mood» Тетяна розповідає, її продукція цікава людям, котрі дбають про своє здоров’я. Адже мікрозелень вирощується на мікрофермі закритого типу. Це екологічно чистий продукт. А також її можна виростити й власноруч.
«Ми пропонуємо мікрозелень, яка забезпечує добовий раціон людини вітамінами. Це – маленькі росточки, які містять великий концентрат вітамінів. Маємо й набори для вирощування мікрогріну. Також добавили олійки холодного віджиму. Ярмарка у центрі міста допомагає нам реалізувати нашу продукцію та залучити нових клієнтів», – зізнається Тетяна.
А пані Ніна представляє Першу приватну пекарню. Та каже, що покупців довго чекати не приходиться, адже випікають круасани на місці. 

«Людей заманює смачний запах і вони хочуть скуштувати круасанів. Ми маємо різні солоденькі начинки. А також є круасанчик, який випікаємо на маслі. І він дуже смачний, ароматний, майже з самого серця Франції», – каже пані Ніна.

За її словами, виїзна торгівля важлива тим, що це спілкування з людьми, особливо коли гарна погода і багато людей: «..і коли мова наша звучить з різною інтонацією і ти переймаєшся цим, серце відкривається та з’являється натхнення до праці».