фото з мережі інтернет

У січні франківці платитимуть майже 10 гривень за кубометр газу

Суспільство

Ціна природного газу для клієнтів ТОВ “Івано-Франківськгаз” у січні 2021 року становитиме 9,887518 грн/м³ з урахуванням ПДВ.


Про це повідомили на сторінці “Івано-Франківськгаззбуту” у Фейсбуці, пише Голос-Інфо.

За словами газовиків, подорожчання пов’язане зі зростанням ціни на газ у світі.

“Фахівці підприємства вкотре зазначають, що з відкриттям 1 серпня 2020 р. ринку газу для населення і фактичного скасування державного регулювання ціни на газ, на вартість енергоресурсу, окрім внутрішніх факторів, безпосередньо впливають котирування на найбільших європейських енергетичних біржах (NCG, TTF).


Після нетривалої стабільності в цінах, в останні тижні газ на європейському континенті знову почав різко дорожчати. За останній місяць його вартість зросла більш як на чверть. Так, на європейському хабі TTF з 25 листопада по 24 грудня ціна зросла на 25,7%, а на хабі NCG на 26,8%.
За рахунок раніше укладених контрактів з європейськими постачальниками ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” збільшив вартість газу лише на 12% у порівнянні до ціни листопада-грудня.


На жаль, можливості придбання українського газу за ринковими цінами штучно обмежені. На сьогоднішній день продаж ресурсу, який видобувається державними компаніями, відбувається непрозоро. Тому компанія змушена орієнтуватися не на вітчизняний ресурс, а закуповувати газ лише у надійних європейських постачальників, щоб гарантувати постачання всім своїм клієнтам і не залишити їх без тепла в зимовий період”.
Немає опису світлини.


Переглядів: 221
banner