У трьох прикарпатських училищах відкриють навчально-практичні центри

Суспільство

До кінця року у трьох прикарпатських закладах профтехосвіти відкриють для студентів навчально-практичні центри. Загальна сума, яку отримають навчальні заклади, – 4,5 млн грн.


Про це сьогодні кореспондентам Суспільного повідомив заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Ігор Гаврилюк.

Два з них знаходяться в Івано-Франківську. Ще один – у Коломиї.

Обладнати навчально-практичний центр для зварників у Вищому професійному училищі № 21, що в Івано-Франківську, хочуть у майстерні. Майже усе, що знаходиться тут зараз, закупили у 1987-му році, коли засновували навчальний заклад.

У майбутньому навчально-практичному центрі буде лабораторія та виробнича майстерня. Навчатимуться тут студенти-зварники. Також проводитимуть курси підвищення кваліфікації.

“Планується створити 15 робочих місць, 15 кабін зварювальника. Найосновніше – це придбання зварювального обладнання і допоміжного, за допомогою якого учні і майстри зможуть готувати ті пластини до зварювання. Ми плануємо закупити сучасне обладнання. Хотілося, щоб устаткування не було китайського виробництва”, – каже директор Вищого професійного училища № 21 Михайло Баб’як.

Для того, щоб створити цей центр потрібно 3 млн 480 тисяч гривень.

“70% – це гроші державного бюджету, які будуть іти на придбання обладнання, а решта – це є кошти місцевого бюджету і нашого навчального закладу, які ми заробляємо впродовж навчально-виробничої практики. Також є гроші від благодійників”, – розповідає Михайло Баб’як.

У закладі є ще одна зварювальна майстерня з обладнанням, яке закупили 8 років тому. Воно – австрійського виробництва.

Щоб дообладнати майстерню для підготовки кравців у Центрі професійно-технічної освіти № 1, який знаходиться в Івано-Франківську, міністерство спрямовує 522 000 грн.

“В області в цьому році відповідно до 544 наказу Міністерства освіти і науки заплановано створення трьох навчально-практичних центрів, фактично два, бо один в нас вже діє, але положення каже, що можна його розвивати, придбати нову техніку, нове обладнання, провести відповідно ремонти. Досвід попередніх років показує, що гроші надходили в травні-червні”, – розказує заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк.



Переглядів: 181
banner