У вересні 2019 року в Україні подорожчає поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності водіїв

Суспільство

Розповідаємо все, що потрібно знати автомобілістам.

У вересні 2019 року в Україні подорожчає поліс ОСАЦВ — поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності водіїв. Виросте він в ціні через набрання чинності 21 вересня розпорядження Нацкомфінпослуг №538 від 9 квітня 2019 року «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

У вересні 2019 року, документом вводяться нові коефіцієнти для розрахунку вартості полісів і підвищується гранична сума виплат водіям:

  • Ліміти з виплат виростуть зі 100 тис. до 130 тис. грн. за шкоду майну, і з 200 тис. до 260 тис. грн. за шкоду життю та здоров’ю.
  • Для євроблях тарифний коефіцієнт складе від 5 до 10, замість колишніх 2-4.
  • Для електрокарів складе 0,9 незалежно від потужності.

Сьогодні ключовим є місце реєстрації автомобіля, а за новими правилами коефіцієнт буде розраховуватися, виходячи з місця реєстрації та проживання власника.

На скільки подорожчає поліс ОСАЦВ

Фахівці стверджують, що вартість поліса підніметься на 10-15%, але можуть вирости й виплати.

Подорожчання за кількістю ДТП. Крім того, змінилися коефіцієнти та система бонус-малус, яка враховує, скільки разів водій потрапляв у ДТП. Вони будуть як знижувальними до 0,9, так і підвищувальними — до 1,8 залежно від страхової історії конкретного клієнта.

«Як і раніше, страховики можуть, але не зобов’язані застосовувати систему бонус-малус. Використання її й раніше була неоднозначною, а, враховуючи нову регуляцію, багато страховиків від неї можуть зовсім відмовитися».

Автомобілі з іноземною реєстрацією

Страхові компанії прогнозують, що з 21 вересня мінімум на 25% подорожчає рівень виплат для автомобілів з іноземною реєстрацією.

Електромобілі

За словами експертів, страхових компаній, зараз ціна поліса ОСЦПВ залежить від потужності автомобіля, але після 21 вересня вартість буде однаковою для всіх електромобілів.

Однак, великого подорожчання очікувати не варто, оскільки на ринку ОСАЦВ спостерігається велика конкуренція, тому ті компанії, які занадто піднімуть ціни, залишаться без клієнтів.

ДжерелоПереглядів: 105