У Ворохті відкрився приватний музей “Феєрія карпатського духу”

Події, Суспільство

У середу, 8 листопада, на вулиці Б. Хмельницького у селищі Ворохта відбулося відкриття приватного музею родини Зарецьких.


У ньому туристи та місцеві жителі можуть розглянути старовинні предмети гуцульського побуту: хустки та вишиті рушники, яким понад 100 років, бербениці, сорочки, кептарі та багато іншого. Тут також є старовинний верстат, якому вже близько 80 років. Він повністю працюючий, за словами екскурсовода Ірини Зарецької. Проте вони у пошуках сировини, тому що хочуть спробувати верстати саме на ньому і показати відвідувачам музею, як створюється традиційний гуцульський ліжник.


Одними з найцікавіших експонатів закладу є дві трембіти, які виготовили майстри з Верховинщини. Покаже та розкаже історію цього найдовшого у світі інструменту голова сім’ї Михайло Броніславович.


“Концепція музею у тому, що тут з’єднується два світи: світ гуцулів, гуцульської хати, побуту та звичаїв разом з лісовим духом та мешканцями лісу. Адже життя гуцулів не можливе без лісу, а ліс не може бути без людей” – розповідає Ірина.

Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 339
banner