В Франківську презентували унікальну скульптуру (ФОТО)

Суспільство

Івано-Франківський національний медичний університет долучився до мистецького проекту «Повернення сакральних реліквій». Однойменна виставка відкрилася до Дня студента 15 листопада у Краєзнавчому музеї Івано-Франківська. Про це повідомили в пресслужбі ІФНМУ.

Відвідувачі виставки зможуть побачити унікальну відреставровану скульптуру святого Алоїзія Гонзаги – ченця єзуїтського ордену, який вважається покровителем молоді та студентства.

Тривалий час скульптура зберігалася у фондах Краєзнавчого музею, аж доки стала частиною реставраційного проекту Валерія Твердохліба «Врятуймо скарби разом!». Реставрацію скульптури провела реставратор ІІ кваліфікаційної категорії Соломія Сташків-Олійник за підтримки Івана Гаврона та Івано-Франківського національного медичного університету.

«Важливо, щоб молодь почула про цього святого, тому що він є дуже шанованим в Європі, — говорить Валерій Твердохліб. — Багато студентів перед екзаменами йдуть і моляться до цього святого. Власне єзуїти — це були воїни Папи, які займалися величезним просвітництвом».
«Медичний університет долучається і підтримує багато цікавих міських проєктів, — коментує ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — А цього разу йдеться про сакральну спадщину і непересічну для міста подію — знахідку скульптури покровителя студентів. Тож хто, як не університет, науковці та власне студентство мали б підтримати реставрацію такого витвору мистецтва».

Довідка

Скульптура святого Алоїзія Гонзаги ХVIII-XIX ст. є унікальною і самобутньою пам’яткою сакрального мистецтва в Івано-Франківську. В епоху служіння ордену єзуїтів у Станиславові мешканці з особливою шаною ставилися до цього святого. Місто мало єзуїтський колегіум, тому постать святого Алоїзія Гонзаги, який вважається покровителем студентства, мала особливе значення.

Коли скульптура була передана до реставраційної майстерні, велику цікавість у реставраторів викликала історія побутування пам’ятки та найголовніше — якого саме святого зображено? Лише нещодавно стало відомо, кого ж втілено у дереві. Реставратори з’ясували це за певними ознаками, адже відомостей про авторство і точний час створення скульптурного зображення не збереглось. Підказкою для розкриття історії цієї скульптури став герб Ордену єзуїтів, зображений на одязі святого.

Поряд зі скульптурою святого Алоїзія Гонзаги на виставці експонується скульптура засновника католицького ордену Єзуїтів — святого Ігнатія Лойоли, яка ще потребує реставрації. Доля цієї пари святих є дуже цікавою, адже їх скульптурні зображення є винятковими. Тільки їх вшанування ченцями ордену могло стати поштовхом до виготовлення таких високомистецьких скульптурних зображень.Переглядів: 183