В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися останні в цьому році збори протопресвітерів

Суспільство

У вівторок, 12 грудня, у стінах Івано-Франківській духовній семінарії відбулися щомісячні збори протопресвітерів. Їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ.


Відтак до слова запросили гостя зборів – п. Назарія Перегіняка, провідного інспектора управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, який повідомив усіх присутніх про дотримання правил техніки безпеки у різдвяний та новорічний періоди.

Згодом до учасників засідання із духовними роздумами звернувся митр. прот. Богдан Курилів, протопресвітер Єзупільський, який роздумував над різницею між милістю та благодаттю.

Далі у режимі онлайн до духовенства звернувся Владика Василій Тучапець, Екзарх Харківський, який розповів про ситуацію в Харківському Екзархаті – місцевості, яка чи не найбільше постраждала від війни й до цього часу перебуває під обстрілами. Єпископ також пригадав, що Івано-Франківська Архієпархія є відповідальною за підтримку Харківського Екзархату.

Своєю чергою прот. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, подякував Владиці Василію та запевнив у підтримці з боку протопресвітерів й священників Івано-Франківської Архієпархії.

Наступним слово мав п. Мирослав Мазур, регіональний делегат Лицарів Колумба Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, який представив діяльність братерської організації «Лицарі Колумба» у 2023 році, а саме: допомога для внутрішньо переміщених осіб, інвалідні візки для хворих, генератори, спортивні змагання для дітей-сиріт, реабілітація військових, подарунки до дня святого Миколая, стипендії для семінаристів, прощі, походи в гори та інше. Також гість зборів зауважив, що лицарі не тільки допомагають матеріально, але і моляться та євангелізують переселенців.

Своєю чергою Митрополит Володимир закликав утворювати нові ради «Лицарів Колумба» при парафіях та наголосив на важливості діяльності чоловіків у парафіяльній праці й служінні.

Відтак до учасників зборів звернувся прот. Ярослав Рохман – голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Архієпархії. Душпастир представив розпорядок освітньо-практичного курсу для священників УГКЦ «Лікування травм і ран війни», який відбуватиметься у 2024 році.

Пізніше слово мав прот. Василь Пасічник-Рак, синкел у справах капеланського служіння Архієпархії, який повідомив про служіння штатних військових капеланів та тих душпастирів, які на волонтерських засадах відвідують військових на фронті.

Згодом протодиякон Андрій Туз повідомив присутніх про порядок та особливості богослужінь у часі Різдвяних свят, які у цьому році вперше будуть відбуватися за новим календарним стилем.

Наступним слово мав судовий вікарій прот. Віталій Токар, який зачитав декрети іменувань прот. Михайла Макара – віцеканцлером Архієпархії, протодиякона Андрія Туза – архіваріусом Архієпархії, прот. Віталія Максиміва – синкелом у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва Архієпархії, о. Івана Горнецького – допоміжним економом Архієпархії.

Відтак прот. Віталій Максимів повідомив, що у Підмихайлівцях, де звершує служіння митр. прот. Мирослав Любінець, протопресвітер Букачівецький, на території психіатричної лікарні згоріла каплиця. Синкел в парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва закликав душпастирів та парафіян долучитися до відновлення каплиці.

Крім того, о. Віталій Максимів разом з о. Іваном Стефураком розповіли про робочу поїздку Архієпархіяльної делегації до Італії, яка відбулася з благословення Митрополита Володимира у червні 2023 року. У ній взяли участь Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Франківської Архієпархії, прот. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, та прот. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії та референт відділу мігрантів та імміграції Архієпархії. Під час візиту відбулися цілий ряд робочих зустрічей серед яких зустріч з Кардиналом Дзуппі, очільником Конференції єпископів Італії, та спецпредставником Папи Римського Франциска у справах діалогу для осягнення миру в Україні, з Архієпископом та Митрополитом Палермо Коррадо Лорефіче, а також з урядовою делегацією при МЗС Італії та ряд інших зустрічей.

В рамках візиту Івано-Франківська Архієпархія подала заявку до італійського МЗС на участь в конкурсі і цими днями отримала позитивну відповідь на два гуманітарні проєкти, які діятимуть при Архієпархії. Один з них – це продовження попереднього проєкту «Разом з Україною назавжди», а інший – це відкриття реабілітаційного відділення при клініці Св. Луки та допомога прифронтовим лікарням, а також амбулаторій на колесах від клініки Св. Луки, який надаватиме благодійні медичні послуги в периферійних зонах нашої області.

Своєю чергою Митрополит Володимир заохотив душпастирів ще раз ретельно вивчити ситуацію на місцях щодо найбільш соціально незахищених осіб, а особливо сім’ї військовослужбовців.

Згодом прот. Ігор Сачков закликав духовенство та вірних підписати петицію щодо передачі костелу св. Миколая у Києві Римо-Католицькій громаді.

Відтак прот. Віталій Токар представив прохання Дикастерії в справах святих Римської Курії щодо збору інформації для «Комісії новомучеників – свідків віри» щодо вірних та духовенства, які пролили свою кров через жорстокий спротив доброї вістки, яке несе Євангеліє, або тому, що вони були християнами. Душпастир закликав повідомляти Митрополичий трибунал Івано-Франківської Архієпархії, якщо відомі такі особи.

Далі митр. прот. Олег Каськів, ректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого та протопресвітер Дубівецький, повідомив, що у 2024 році буде виданий черговий номер наукового вісника «Добрий Пастир», який цього разу присвячений світлої пам’яті Владиці Софрону Мудрому. Душпастир наголосив, що кожен охочий матиме змогу його придбати наступного року у видавництві «Нова Зоря».

Наступним слово мав митр. прот. Володимир Чорній, директор Карітасу Івано-Франківської Архієпархії, який заохотив підтримати щорічну акцію «Різдвяна свічка».

Насамкінець засідання Владика Володимир привітав ювілярів. Збори протопресвітерів завершилися спільною молитвою.

Наступні збори відбудуться 1 лютого 2024 року.Переглядів: 329
banner