В Івано-Франківській духовній семінарії урочисто розпочали II навчальний семестр

Суспільство

Сьогодні, 5 березня, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулися урочисті богослужіння з нагоди початку нового навчального семестру, які очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ


На святковій події зібралась вся семінарійна спільнота, а також були присутніми запрошені гості, зокрема представники організації «Лицарі Колумба Івано-Франківської Митрополії УГКЦ».


На початку урочистостей Владика Микола освятив оновлену книгу Святих Євангелій та напрестольний хрест, які пожертвували для семінарійного храму доброчинці.


Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Єпископ-помічник, а співслужили йому отці-настоятелі формаційного закладу, зокрема ректор семінарії о. Тарас Путько, віцеректор о. Василь Михнюк, префекти о. Іван Харевич та о. Тарас Дзяйло, духівники о. Роман Кандрач, о. Ярослав Шмадило, о. Юрій Павлюк, а також запрошені нововисвячені душпастирі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.


Урочисте богослужіння супроводжував семінарійний хор «Благовіст» під керівництвом керівника Олексія Стронського.

Під час проповіді Владика Микола привітав братів-семінаристів з поверненням у рідні стіни семінарії такими словами: «Як би добре дома нам не було, справжній дім для семінариста – це семінарія».


Також Владика пригадав свій формаційний процес у стінах ІФДС. Ключовою тезою проповіді були такі слова: «Що означає знати когось? Це вміти годинами бути поруч, слухати, розмовляти».

«Щоб бути з Ісусом близьким, потрібно багато часу проводити з Ним. Ісус для кожного з нас має час. Якщо мені важливі стосунки з Ісусом, я буду докладати зусилля, щоб бути з Ним, як з Особою», – підкреслив Архієрей.

Цими словами Єпископ мав на увазі стосунки кожного з нас з Богом, з Ісусом Христом: «Ісус каже: “Я знаю своїх, а мої мене знають”».

«Пам’ятаймо, що Господь мене створив задля особистого стосунку! Ісус дивиться на мене як на особу! Тож нехай Святий Дух веде кожного з нас до особистого стосунку із Ним», – таким закликом завершив свою проповідь Єпископ-помічник.

Після святкової Літургії отець-ректор Тарас Путько запросив до слова представників братерської організації «Лицарі Колумба».

«Ми в черговий раз завітали до вашої семінарії з важливою місією, а саме фінансовою підтримкою семінаристів у навчанні та нововисвячених священників на початку їх служіння», – зазначили члени спільноти «Лицарів Колумба».

Гості свята повідомили приємну звістку, що організація передає фінансову допомогу для молодих душпастирів, які були запрошені на ці урочистості, а також грошову допомогу у вигляді стипендій для потребуючих у цьому братів-семінаристів. Згодом отець-ректор висловив щирі слова вдячності організації від імені всієї семінарійної спільноти за сприяння фінансової допомоги.

Опісля ректор висловив слова вдячності Владиці Миколі за теплий візит до семінарії, пригадавши час, коли Єпископ був ще віцеректором Івано-Франківської духовної семінарії.

«Сьогодні моє серце наповнене радістю. Коли Ви ще були віцеректором, дорогий Владико, ще задалеко до Вашої хіротонії, я не одному семінаристу говорив, що у Вас і через Ваш приклад я бачив доброго, правильного та ревного священника».

На завершення Владика Микола побажав братам-семінаристам гарної мандрівки духовним життям: «Ставте Бога понад перше місце, і тоді все буде на своїх місцях».


Урочистості завершились молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний” задля настання довгоочікуваного миру та перемоги нашої Батьківщини.Переглядів: 512
banner