В Івано-Франківську відбулася презентація книги письменника Степана Процюка

Суспільство

В Івано-Франківську український письменник Степан Процюк презентував художню книгу про письменника Григора Тютюнника.


Пише Голос-Інфо з посиланням на допис Вікторії Плахти.


Психологічна біографія «Місяцю, місяцю» вийшла з друку на початку січня у Видавництві Юлії Сливки. Над цим романом Степан Процюк розпочав роботу ще кілька років тому, а завершив на початку 2022-го. Автор не очікував, що під час повномасштабної війни вона зможе вийти.


«Його внутрішній конфлікт чимраз загострювався і його не могли приглушити втечі до алкоголю, ні надрив і пошук дружби та людської прихильності, жіночої прихильності. Мені здається, що в нього відбувалася корозія любові. В того, який написав, немає загадки таланту – є вічна загадка любові. Григір Тютюнник смертельно перевтомився, а алкоголь може тільки додавати перевтоми, а не лікувати», – так про героя своєї книжки говорить письменник Степан Процюк.


Письменник поділився, що кінцівку роману написав раніше, ніж початок про дитинство письменника, а також розповів про творчий ступор, коли здавалося, що він роман полишить. На автора почало тиснути життя Григора Тютюнника. Для нього стало певним викликом те, що він має підійти до тих сторінок, де були б його останні дні.


«Коли я починав писати цей роман, у мене не було жодних домовленостей із жодним видавництвом. Якщо щось було, то мені не підходило. Потім мені запропонувала Юлія видати роман. Це перша моя практика приватного замовлення», – сказав автор.


Переглядів: 405
banner