В одній із громад Косівщини зафіксували випадок сказу

Надзвичайні ситуації, Суспільство

Днями у с. Люча на присілку Люча-Рушір Яблунівської територіальної громади безпритульний собака, інфікований вірусом сказу, покусав трьох людей. Село та прилеглі до нього угіддя і лісові масиви за п’ять кілометрів від місця події визнали загрозливою зоною.


Повідомляє Голос-Інфо, посилаючись на Косівську РВА.


«Державна ветеринарна служба району негайно відреагувала на повідомлення, що у Лючі собака покусав людей. Сказ підтвердили результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу. У цій зоні ми провели профілактичну вакцинацію проти сказу сприйнятливих тварин, у т.ч. 56 собак, 36 котів, 22 голів ВРХ, 7 голів ДРХ, 4 коней. Дезінфікували 280м2 території, де стався випадок», – зазначає начальник Косівського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Юрій Кристиняк.


Як повідомляють у Косівсько-Верховинському міжрайонному відділі ДУ «ІФОЦКПХ МОЗ», коло осіб, які мали контакт з хворою на сказ твариною, встановлено. Наразі повний курс антирабічних щеплень проходять четверо осіб.


Вчора, 14 березня 2023 року, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови Косівської районної військової адміністрації Василя Жмендака. Час проведення засідання комісії збігся із тривалою повітряною тривогою, тому нараду провели в укритті установи.


За результатами засідання затвердили комплексний план заходів з локалізації та ліквідації вогнища сказу у с. Люча (присілок Люча-Рушір) Яблунівської територіальної громади.


Так, у загрозливій зоні заборонено проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їх відловлювання та вивезення, а власникам тварин рекомендовано безумовно дотримуватися правил утримання собак, котів і хижих тварин тощо.

Для виявлення хворих, підозрілих у захворюванні на сказ чи трупів тварин працівниками Яблунівської дільничної лікарні ветеринарної медицини та ДП «Кутський лісгосп» здійснюватиметься обхід та обстеження присілка та прилеглих масивів, на які можлива міграція диких тварин


Серед населення проводитиметься санітарно-освітня робота щодо профілактики сказу.


Переглядів: 546
banner