Прикарпатські енергетики готуються до прильоту лелек

Суспільство

19 березня – день прильоту лелек. До прильоту птахів прикарпатські енергетики приготувалися заздалегідь – вже встановили 32 спеціальні платформи для гнізд на опорах електроліній, ще 4 у черзі. 


Пише Голос-Інфо з посиланням на Прикарпаттяобленерго


Реконструкція лелечих домівок відбувається у рамках природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття «Лелека», яка  запроваджена в «Прикарпаттяобленерго» ще у 2011 році. За цей проміжок часу було вироблено і встановлено 771 конструкцію. Рекордсменом з кількості оновлених лелечих гнізд, 165 одиниць,  є  філія «Східна», яка працює на території Снятинської, Городенківської та Тлумацької громад.


«Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, — розповідає Ксенія Чупа, інженер з навколишнього середовища «Прикарпаттяобленерго». — Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні».


Сьогодні в Україні близько 30% гнізд лелек розташовані на опорах. Кількість гнізд на електроопорах з року у рік зростає. Причиною цього є заміна дахового покриття людських будівель та зручність опор.


Щоб захистити ізолятори від забруднення птахами, на повітряних лініях 35-110 кВ енергетики встановлюють протиптахові ковпаки. А лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи, що знижує смертність серед птахів і зменшує економічні втрати. У такий спосіб енергетики долучаються до збереження лелек, які занесені до Червоної книги.Переглядів: 520
banner