В Офісі омбудсмена вважають поведінку Марцінківа неприпустимою та проявом расової дискримінації

Суспільство

В Офісі омбудсмена, коментуючи ситуацію з особами ромської національності, яка набула розголосу після висловлювань мера Івано-Франківська, наголосили, що подібні дискримінаційні дії посадових осіб є неприпустимими.


Про це Офіс омбудсмена повідомив у Facebook, пише Фіртка.

“На переконання Уповноваженого, такі дії стосовно представників ромської національної меншини є проявом етнічного профайлінгу – одного з різновидів расової дискримінації, а також грубим порушенням прав ромів на свободу пересування та вільний вибір місця проживання.

Варто зауважити, що це далеко не перший випадок поширення дискримінаційних висловлювань на адресу вразливих груп суспільства з боку Івано-франківського міського голови. Уповноваженим неодноразово приверталась увага вказаної посадової особи щодо неприпустимості дискримінаційної практики та поширення мови ворожнечі щодо вразливих груп, у тому числі стосовно ромів.

Уповноважений звертає увагу, що в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, соціально незахищені групи населення, в тому числі представники ромської національної меншини, потребують особливої уваги та захисту. Подібні ж дискримінаційні дії посадових осіб є неприпустимими, адже ще більше поглиблюють і загострюють вразливе становище незахищених категорій громадян”, – йдеться у повідомленні.

Йдеться про те, що очільник міста вимагав, щоб поліція вивезла з Івано-Франківська усіх ромів.Переглядів: 165
banner