В якій рибі найбільше йоду

Здоров`я

Риба, яка багата йодом.

Без надходження в організм достатньої кількості йоду щитоподібна залоза перестає нормально функціонувати. Йод потрапляє в організм через харчові продукти, шкіру і повітря, яке ми вдихаємо. Дуже важливо вживати продукти, багаті цим елементом. Одним з таких продуктів є риба.

Тріска

Найбільша кількість йоду міститься в трісці, а особливо в її печінці — 370 мг на 100 г продукту. Ця риба має ніжне нежирне м’ясо і відмінно підходить для людей, які контролюють масу тіла. Крім того, тріска містить в собі всі необхідні людському організму амінокислоти, які беруть участь у всіх життєво важливих процесах. Тріска корисна для стану шкіри, нігтів і волосся завдяки тому, що в ній міститься достатня кількість сірки. Вищезгадана печінка тріски містить велику кількість риб’ячого жиру, корисного для зростаючого організму дитини. Однак слід стежити за можливими алергічними реакціями дитячого організму на цю рибу.

Пікша

Пікша — риба, споріднена трісці. Вміст йоду в ній дорівнює 245 мг на 100 г. Це морська риба з дієтичним нежирним м’ясом. Велика частина жирів накопичується в печінці пікші. Ця риба багата вітаміном В12 і багатьма незамінними амінокислотами. Пікша дуже легко засвоюється і перетравлюється організмом.

Сайда

Сайда містить в собі 200 мг йоду на 100 г продукту. Крім йоду, ця риба багата іншими важливими для людського організму мікроелементами, вітамінами А, В, D, Е, К. М’ясо сайди легко засвоюється і перетравлюється. Жир використовується для отримання медичних препаратів.

Лососеві

Риба лососевих порід: форель, сьомга, лосось містить 200 мг йоду на 100 г продукту. Крім цього, лососеві дуже багаті фосфором, який бере участь у формуванні та підтримці кісткового скелета і взагалі в більшості процесах, що протікають в організмі. Крім того, ця червона риба містить велику кількість вітамінів і мінералів, а також омега-3 жирні кислоти, які регулюють роботу більшості систем організму.

Морський окунь

Морський окунь містить 145 мг йоду на 100 г. Має жирне м’ясо, є джерелом не лише йоду, але і корисних жирів і протеїнів. Дуже корисний для людей, що займаються розумовою працею. Містить велику кількість вітаміну В12. Корисний для судин, шкіри, нервової та травної систем.

Макрель

Макрель містить 100 мг йоду на 100 г продукту. Це риба сімейства скумбрієвих. За розміром дещо більша, ніж скумбрія. М’ясо макрелі багате мікроелементами і вітамінами, проте її склад залежить від території проживання риби. Містить всі вітаміни групи В, а 400 г цієї риби заповнюють добову потребу організму людини в калії. Речовини, що містяться в макрелі, запобігають ризику розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, уповільнюють процеси старіння. Вживання в їжу цієї риби значно покращує зовнішній вигляд людини і попереджає деякі захворювання.

ДжерелоПереглядів: 935
banner