Вчені довели, що психічні розлади можуть виникати у людей через котячі подряпини

Наука

Котячі подряпини можуть ушкоджувати психіку людини.

Здавалося б: хто з нас у дитинстві не піддавався “пестощам котячих кігтиків”? Однак подряпини, залишені котячими лапками, не настільки вже й нешкідливі для здоров’я, і у деяких випадках можуть стати причиною розвитку психічних розладів. Про це повідомило наукове видання Pathogens.

Вивчивши взаємозв’язок між котячими подряпинами і розвитком деяких недуг, вчені з’ясували, що випорожнення кошенят, а також і їх кігті можуть містити бактерію Bartonella henselae, яка, потрапивши у організм людини через пошкодження на шкірі, може стати причиною появи лихоманки, інтоксикації, висипу, ураження очей, внутрішніх органів і нервової системи. І якщо раніше вважалося, що усі ці порушення мають короткочасний характер, то останні дані американських вчених показали, що інфікування Bartonella henselae може стати причиною тривалого розладу психіки.

До таких висновків дослідники з Університету штату Північна Кароліна прийшли, проаналізувавши історії хвороб пацієнтів, у яких були діагностовані розлад сну, мігрень, депресивні і тривожні розлади. Загалом для дослідження були залучені 33 учасники, і у 29 осіб у організмі були виявлені сліди даної бактерії. За весь період хвороби 24 учасники розповіли про появу на їх тілі “смужок”, що мають схожість з розтяжками, які зазвичай з’являються після різкого схуднення.

У зв’язку з отриманими даними, експерти нагадують власникам домашніх кішок про необхідність регулярного проведення щеплень проти відповідних захворювань своїм вихованцям, а будь-які пошкодження шкіри, викликані котячими кігтиками, розцінювати як можливе інфікування небезпечними бактеріями.

ДжерелоПереглядів: 145
banner