Вчені довели здатність апельсинового соку захищати мозок від вікового руйнування

Здоров`я

Зберегти здоров’я мозку до літнього віку допоможе апельсиновий сік.

Дослідники підтверджують властивість цитрусів захищати мозок від вікового руйнування — регулярне пиття апельсинового соку вони оцінюють як один із способів знизити ризик розвитку деменції.

Вікова деградація мозку асоціюється з деменцією — дестабілізуючим станом, попереджувальними симптомами якого є втрата пам’яті і уповільнення швидкості розумових процесів. На жаль, від деменції немає ліків, але дослідження свідчать: ми можемо знизити ризик появи вікового когнітивного занепаду, зміцнивши захисні сили мозку.

Новий огляд досліджень, опублікований журналом Frontiers in Neuroscience, свідчить, що споживання цитрусових і їх соку (у першу чергу вчені виділяють апельсиновий сік) здатне покращувати показники мозкової активності, особливо у період старішання.

“Хоча не існує доведеного способу лікування деменції, наявні дані підтверджують: випиваючи щодня склянку апельсинового соку, можна зменшити схильність головного мозку до вікових нейродегенеративних процесів”, — пише журнал.

Вивченням питання про вплив на мозок цитрусів займалися вчені з Університету Східної Англії у Норвічі. Вони співставили результати сотні досліджень на тему впливу речовин флавоноїдів, що містяться у цитрусових плодах, на клітини мозку і нерви, а також результати десяти досліджень з випробуваннями на людях. Фахівці дійшли висновку, що флавоноїди, які природним чином зустрічаються в апельсинах, лимонах, лаймах і грейпфрутах, мають протизапальні та антиоксидантні властивості щодо тканин мозку. Це краще захищає їх від пошкоджень, можливих, наприклад, через старішання або основні захворювання.

“Пошкодження мозку і нервових клітин є ознакою дегенеративних станів, таких як хвороба Альцгеймера і вікове когнітивне зниження. Дослідження на людях показують, що вживання цитрусових покращує когнітивні здібності і знижує ризик появи дегенеративних захворювань мозку. Ми бачимо аналогічні ефекти як у здорових людей, так і у людей з неврологічними порушеннями, що вже наявні”, — повідомив старший науковий співробітник Норвічської медичної школи доктор Девід Возур.

Інший фахівець, доктор медицини Керрі Ракстон додає, що апельсиновий сік і цитрусові плоди є багатими джерелами вітаміну С і речовини гесперидин — вченим добре відомо про позитивний вплив даних компонентів на судинну систему і артеріальний тиск. Це також сприятливо позначається на стані головного мозку. За словами фахівця, додавання у раціон цитрусів покращує функції навчання і пам’яті.

ДжерелоПереглядів: 198
banner