Вчені спростували міф про існування нешкідливої дози алкоголю

Здоров`я

Будь-яка кількість алкоголю небезпечна для здоров’я.

До нового експерименту було заведено вважати, що помірні дози якісних спиртних напоїв тільки захищають серце і судини людини. Проте наукові співробітники з Оксфордського університету захотіли перевірити знання про протективну дію алкоголю, застосовуючи генетичні методи.

Фахівці говорять про те, що є генетичні варіанти, які здатні уповільнити метаболізм алкоголю, що призводить до поганого самопочуття у людей і зменшує його вживання майже до нуля. Є й різноманітні проміжні варіанти. Всі дані генотипи були виявлені серед жителів Південно-Східної Азії, саме тому генетико-епідеміологічні наукові роботи, організовані в зазначеному регіоні, повинні допомогти вченим.

Вчені запросили в дослідження більше 500000 жителів Китаю. Профіль приймання спиртних напоїв для них обчислювався, враховуючи їх генотип. Фахівці, наприклад, з’ясували, що гомозиготні носії генетичного варіанту rs671 пили тільки в одному відсотку випадків і приймали алкоголь в середньому три грами в сім днів.

Генетико-епідеміологічний аналіз, який був організований авторами роботи, не виявив захисної дії алкогольних напоїв. При цьому, цей експеримент не показав явного зв’язку між спиртним, ішемічною хворобою серця та інфарктом міокарда. Автори роботи додали, що за час експерименту інфарктів майже не відбувалося, тому для ясних і достовірних висновків необхідно організувати більш детальні дослідження.

Нагадаємо, спиртне призводить до зневоднення шкіри і, як наслідок, до лущення та утворення мішків під очима. Медики відзначають, що регулярне приймання спиртного призводить до виснаження клапанів серця і — результат — до серцевої недостатності.

ДжерелоПереглядів: 208
banner