Вчені закликали пити каву перед прийняттям рішень

Здоров`я

Як кофеїн впливає на два типи мислення людини.

Кофеїн активізує так зване конвергентне мислення, що відповідає за знаходження конкретних рішень. До такого висновку прийшли американські психологи.

Кава є найпоширенішим психотропним продуктом у світі. Наприклад, в США серед дорослих людей 85% випивають як мінімум одну чашку кави в день. Відомо, що кофеїн підвищує концентрацію уваги, руховий і емоційний тонус, проте вплив його на творче мислення і здатність людини знаходити рішення проблеми або вихід із ситуації раніше не вивчалося.

Психологи Дар’я Забєліна з Арканзаського університету і Пол Сільвія з Університету Північної Кароліни у Грінсборо вивчили, як кофеїн впливає на два типи мислення людини — конвергентне і дивергентне. Перше відповідає за пошук вирішення проблеми, знаходження однієї «правильної» відповіді. Друге, навпаки, створює потік ідей, генерує набір цікавих і оригінальних рішень. Він характерний саме для творчих людей.

Для дослідження були відібрані 80 добровольців, які щодня отримували випадковим чином або таблетку 200 міліграмів кофеїну, еквівалентну одній чашці міцної кави або плацебо. Потім вони проходили стандартні тести на оцінку рівнів конвергентного і дивергентного мислення, робочої пам’яті та настрою.

Результати показали, що кофеїн не впливає на дивергентне мислення, тобто не стимулює творчість. Зате він підвищує здатність концентруватися і розв’язувати проблеми.

ДжерелоПереглядів: 160
banner