Як мобільний телефон впливає на мозок людини

Здоров`я

Фактори впливу смартфона на мозок.

Стільникові телефони стали невіддільною частиною нашого життя. Складно знайти молоду людину, яка зуміє прожити без смартфона цілий день. Люди посилають повідомлення, роблять дзвінки, шукають інформацію, спілкуються в соцмережах. При цьому вони рідко замислюються, як смартфон негативно впливає на мозок.

Знижує пізнавальні здібності

Згідно з дослідженнями вчених, у молодих людей, що мають залежність від гаджетів, відбувається дисбаланс хімічних процесів головного мозку. Коли смартфон був вимкнений, у них спостерігали зниження здібностей до запам’ятовування, навчання, погіршення уваги, сприйняття і пізнання нового.

Зупиняє соціальний та емоційний розвиток

Багато батьків використовують смартфони, щоб заспокоїти маленьку дитину. Її включають іграшки, мультфільми. Діти, які застосовували пристрої з раннього віку, не можуть виробити власні механізми саморегуляції. Для розвитку дитини набагато важливіші заняття, що проходять при живому контакті з людиною. Заміна їх інтерактивними методиками заважає виробити візуально-моторні, емоційні, соціальні навички. Діти не можуть вирішувати питання з однолітками, знаходити з ними спільну мову, співпереживати проблемам.

Порушує сон

Навіть лежачи в ліжку люди не випускають смартфон з рук, переглядають пошту, соцмережі. Синє світло, яке випромінює мобільний пристрій, впливає на мозок, який регулює біологічні ритми тіла. Після виключення телефону людина не може розслабитися, тому що порушені періоди сну і неспання, знижено вироблення мелатоніну, що викликає сонливість.

Розвиває розумову лінь

Коли в будь-яку хвилину можна отримати всю необхідну інформацію, не хочеться зайвий раз щось запам’ятовувати або замислюватися над вирішенням завдань. Залежність від смартфона в пошуку відповідей призводить до розумової ліні, зниження інтелекту. Проблема в тому, що якщо не аналізувати ситуацію, не використовувати логіку, складно сказати чи правильну ви отримали інформацію в інтернеті чи ні.

ДжерелоПереглядів: 473
banner