Як не переплачувати на обслуговуванні авто і чому автовласники самі винні в зайвих витратах

Поради

Стежити за справним технічним станом автомобіля — прямий обов’язок його господаря.

Вартість то у офіційних дилерів необґрунтовано висока. І якщо машина на гарантії, автовласник змушений їздити до них на обслуговування за завищеними цінами. Однак в тому, що сервіс обходиться дорого, є вина і самих автомобілістів.

Технічне обслуговування на сервісних станціях авторизованих дилерських центрів — справа витратна, але вимушена. Якщо автовласник вирішить відмовитися від недешевих послуг, то йому надалі просто можуть відмовити в гарантійному ремонті. Втім, захмарна вартість обслуговування, часом, диктується не лише апетитами «офіціалів», а й недбалим ставленням до автомобіля його власником. А тому, якщо хочете заощадити, варто дотримуватися досить простих, але дієвих правил.

Насамперед потрібно звернути увагу на свій стиль водіння. Якщо не хочете, щоб ваш автомобіль розвалювався на очах, зменште свій запал і заспокойте в собі гонщика. Приказка “тихіше їдеш, далі будеш” працює не лише в контексті безпеки, але і в зниженні витрат, включаючи витрати на обслуговування. Активне педалювання, різкі старти з місця, швидке гальмування — все це не лише підвищує витрату палива, стрімко спустошуючи ваш гаманець, але і зношує вузли і агрегати автомобіля. А значить, на заміну швидше попросяться гальмівні диски і колодки, Підвіска, фільтри та моторне мастило.

​Якщо купувати запасні частини і витратні матеріали не в центрі у офіційного дилера, а через спеціалізовані магазини, то вони обійдуться істотно дешевше. Ситуація така, що самі дилери, часом, закуповуються не лише на центральному складі автовиробника, але і на звичайному оптовому ринку.

А що заважає вам зробити те ж саме?

Пред’явивши VIN-номер автомобіля і попросивши оригінальну запчастину, ви її отримаєте за хорошою ціною. Дилери ж накинуть на ту ж деталь дві, а то і три ціни. А деякі можуть і зовсім підсунути відновлену або начищену вживану деталь.

Продовжуючи тему витратних матеріалів, потрібно засвоїти, що не варто на них економити. Давно вже відомо, що неоригінальні запасні частини служать набагато менший термін. І вже тим більше не слід ставити «не оригінал» в життєво важливі агрегати автомобіля. Згодом ви можете заплатити набагато більшу ціну, ніж заощадили.

Є і ще один спосіб зберегти кровно зароблені на обслуговуванні машини. Для цього варто придбати керівництво по ремонту та експлуатації вашого автомобіля, яке допоможе робити дрібний ремонт своїми силами. І не потрібно буде відвідувати дилера, щоб, наприклад, поміняти повітряний або салонний фільтр або лампочку в «поворотнику», долити необхідні рідини і навіть діагностувати несправність бортової мережі. Зрозуміло, в особливо важких випадках без спеціального обладнання та підготовки не обійтися. Але всяку копійчану дрібницю вже точно можна лагодити самому. А, як відомо, копійка гривню береже.

ДжерелоПереглядів: 316
banner