Як під час співбесіди треба відповідати на питання щодо вашої зацікавленості у отриманні посади: корисні поради

Територія успіху

На це питання можна відповісти по-різному.

Якщо ви вважаєте, що це питання з серії таких, що “розігрівають”, то у якійсь мірі ви праві. Для більшості HR-співробітників це спосіб полегшити розмову, щоб ви розслабилися і згадали все, що репетирували напередодні. Але, залежно від того, що ви скажете, відповідь може насторожити інтерв’юера або дати привід засумніватися щодо вашої кандидатури. Не полінуйтеся обміркувати заздалегідь, що сказати, щоб не розгубити свої шанси. Нижче — кілька вірних підказок.

Продемонструйте розуміння потенційних завдань

Від вас не чекають якогось захоплюючого монологу. Зазвичай кандидати починають пояснювати, як їх власний досвід співвідноситься з даною вакансією, і в цілому відповіді звучать більш або менш стандартно. Але чіпкий розум інтерв’юера здатний визначити тривожні сигнали необізнаності і негайно звернути позитивне сприйняття на критичне: “Ха! А вона впевнена, що розуміє, у чому полягає ця робота?” Таке трапляється, коли ви починаєте яскраво розписувати, наскільки збуджені у передчутті виконання завдання, адже ця задача — лише мала частина передбачуваної роботи або стосується її дуже опосередковано.

Описи вакансій нерідко виглядають так, як ніби складені навмисно, щоб збити з пантелику, особливо якщо у вас замало досвіду. Тому переконайтеся, що ви прочитали його кілька разів і досить ретельно (і ще раз — безпосередньо перед співбесідою), щоб не припуститися подібних помилок.

Продемонструйте неабияку зацікавленість у завданнях

Якщо інтерв’юер запитує, чому ви зацікавлені у роботі, важливо, щоб ви хоча б виглядали зацікавлено. Це здається очевидним, але співробітники відділів кадрів постійно скаржаться, що відповіді кандидатів часто звучать так, наче їм важливо отримати будь-яку роботу, а не розпочати виконання певних завдань. Звичайно, це може бути правдою, тим більше якщо вам потрібен заробіток. Але майте на увазі, що ваш співрозмовник шукає когось, хто з ентузіазмом ставиться до запропонованої ролі, що передбачає якісну працю з повною віддачею.

Не показуйте, що вам приємно потрапити у цю компанію

Якщо у вакансії вас найбільше цікавить бренд, співробітником якого ви мрієте стати… вигадайте іншу відповідь. Роботодавець хоче почути, чим вас приваблюють повсякденні завдання, тому що, якщо вас візьмуть на роботу, більша частина роботи буде пов’язана з виконанням фактичних обов’язків, а не з компанією загалом. У компанії може бути просто фантастична репутація, але буде краще, якщо інтерв’юер не помітить, що ви надмірно збуджені можливим успіхом.

Поєднайте відповідь з вашою кар’єрою

Гарна відповідь на питання “Чому вас цікавить ця вакансія?” не лише пояснює, що вам подобається у новій посаді, але і як вона вписується у вашу кар’єру. Це особливо актуально, якщо робота відрізняється від попередньої ролі, ви претендуєте на роботу у іншій галузі або зважилися піти на зниження.

Не треба довго пояснювати — підготуйте речення або два, щоб розкрити HR-співробітнику контекст. Наприклад: “Я вирішила підшукати роботу у бібліотеці, тому що мені подобається аналізувати інформацію і забезпечувати людей запитуваними матеріалами, і, крім того, я рада отримати досвід у новому корпоративному середовищі”.

Не кажіть, що це для вас крок до нових перспектив

Пояснюючи, як вакансія відповідає вашому списку досягнень, спробуйте не натякати, що це лише сходинка на шляху до чогось більшого. Зрештою, можливо, саме так і робиться кар’єра, але інтерв’юеру потрібно переконатися, що ви будете задоволені роботою, на яку претендуєте, принаймні, протягом декількох років. Кандидат, який мріє якнайшвидше рухатися вгору або далі, роботодавця не цікавить.

Що робити, якщо вас не дуже цікавить ця посада?

Часом реальність така, що ви і справді не зацікавлені у вакансії, але вам дуже потрібні гроші. Це означає, що доведеться “вмикнути” акторку і прикинутися, що ця посада є для вас привабливою. Для натхнення спробуйте уявити собі того, кому б така робота сподобалась, і що ця людина відповіла б на питання. А краще спробуйте розгледіти у ній те, що вам дійсно може сподобатися.

Вигадати достовірну і справжню мотивацію не настільки вже й легко, але водночас не потрібно демонструвати пристрасну любов до розмноження копій або надсилання імейлів. Якщо ви і справді не бачите у цій вакансії нічого, що вас хоч якось чіпляє, спробуйте пошукати щастя у іншому місці.

ДжерелоПереглядів: 152