Як почистити та нарізати цибулю без сліз — рекомендації від досвідчених кухарів

Поради

Почистити цибулю і не заплакати можна.

Кажуть, що апельсини порізати і не розсміятися можна, але от порізати цибулю і не заплакати — це виходить не у кожного. І сентиментальність тут абсолютно ні при чому. У тому, що на очі навернулися сльози при нарізуванні цибулі до 30 кілограмів шашлику, винна летка сірка, що відноситься до так званих лакриматорів (отруйні речовини).

Реакція організму людини в такому випадку — позбутися від їдких парів сірки.

Є п’ять способів, як можна собі допомогти в ситуації, коли доводиться почистити велику кількість цибулі:

  • Можна відгородити слизову оболонку очей від сірки окулярами для плавання. Вид, безумовно, в даному випадку у людини буде дурний. У кого є шкідлива звичка читати лежачи, у тих, напевно, вже зіпсувався зір і вони носять окуляри. Таким людям, щоб не розплакатися від парів сірки, можна одягти контактні лінзи замість очок і таким чином спокійно дорізати цибулю.
  • Біля обробної дошки можна встановити вентилятор. Таким чином пари леткої сірки будуть випаровуватися, і очі від них не постраждають.
  • Будь-які лакриматори ведуть себе набагато “стриманіше” на холоді. Знаючи про цю їх особливість, цибулю приблизно за годину до різання слід помістити в холодильник або занурити в крижану воду. Таким чином можна буде досягти мінімального виділення шкідливої речовини.
  • Можна набрати в ємність воду і чистити цибулю під шаром води, не даючи її стикатися з повітрям. При такому способі сірка розчиниться у воді і в повітря потрапляти не буде.
  • Змочити водою можна своє обличчя. У цьому випадку пари сірки будуть вбиратися у воду і до очей добиратися практично не будуть.

ДжерелоПереглядів: 182
banner