Як працюють на Прикарпатті мобільні бригади з виявлення підозр на коронавірус (ВІДЕО)

Здоров`я, Суспільство

Мобільні бригади для виявлення підозр на коронавірус створили на Прикарпатті.


Таких в області має бути 36. Про це у коментарі кореспондентам Суспільного повідомила перша заступниця голови облдержадміністрації Марія Савка, пише Голос-Інфо.

Тетяна Федик- головна медсестра в Заболотівській районній лікарні. Жінка також працює у мобільній бригаді з виявлення підозр на корнавірус.

“Коли ми приїжджаємо до пацієнта, забираємо в нього кров з вени або пальця. Набираємо кубик крові, запускаємо у комірку тесту, майже повну до самого краю, і додаємо тоді три крапельки реагенту. Очікуємо 15-20 хвилин. На 15-й хвилині тест більш-менш проявляється: або позитивний, або негативний. Тоді ще до 20-ти хвилин чекаємо, який результат, і повідомляємо“, – розповідає Тетяна Федик.

Виїжджає мобільна бригада на виклик на автомобілі швидкої допомоги, яка обладнана усім необхідними, а для працівників бригади – медсестри та водія – є спеціальні захисні костюми.

“В сумці знаходиться усе необхідне, не тільки тести для першої медичної допомоги. Тут знаходяться в нас тести швидкі, реагент до них. В нас є шприци, септил, вата й усе решта для невідкладної допомоги – в нас є ціла сумка. Є рукавиці, маски – все, що для того потрібно. Є скарифікатори для забору крові і піпетка”, – додає медсестра.

“Цю бригаду в Заболотові Снятинського району створили ще 28-го березня, – розповідає директор комунального некомерційного підприємства “Заболотівська районна лікарня” Ігор Палійчук. – Виклик відбувається через сімейного лікаря, якщо є підозра, що людина контактувала з тими, хто приїхав з-за кордону, чи з тими, хто перехворів коронавірусом, то тоді ця бригада виїжджає. Експрес-тести роблять усім. Після цього – ПЛР-тест і відвозиться в Івано-Франківськ для уточнення діагнозу”.

Як повідомила 30-го березня на брифінгу перша заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка, мобільні бригади створюються задля зменшення контакту хворих з іншими людьми.

Як працюють на Прикарпатті мобільні бригади з виявлення підозр на коронавірус

Авторка: Галина Марійчин


Переглядів: 152
banner