Як правильно мити сухофрукти, щоб змити з них консервант Е220

Здоров`я

Як краще мити сухофрукти.

Небезпечний консервант Е220, яким обробляються сухофрукти, можна змити, якщо використовувати потрібну температуру води і час витримки у воді. Шкода від консерванту для людини може бути дуже небезпечною.

Як правильно мити сухофрукти від консерванту Е220

Часто сухофрукти обробляють консервантом Е220, який становить небезпеку для організму. Його можна усунути, якщо правильно помити після покупки.

Він добре розчиняється у воді, тільки потрібно витримати деякі правила:

  • температура води повинна бути від 18 до 25 градусів. Якщо вона буде вищою, то сухофрукти розм’якнуть, а в воду підуть не лише шкідливі, але і корисні речовини з глюкозою;
  • витримати у воді від 20 до 30 хвилин. Просто обмити під проточною водою, і змити не вийти. Їх обов’язково потрібно замочувати. Воду періодично міняти, це допоможе якісніше змити консервант Е220. Витримувати у воді можна до 1 або 1,5 години.

Є також більш прискорений процес промивання сухофруктів від консерванту Е220:

  • сухофрукти промити спочатку в проточній воді;
  • обдати сухофрукти окропом;
  • ще раз занурити під проточну воду.

Як вибрати сухофрукти без консерванту Е220

Застосування консерванту обумовлене тим, щоб продукція набула товарного вигляду, і довго зберігалася. Він допомагає вбивати грибки, мікроби і дріжджі. На вимитих сухофруктах він залишиться все одно в деякій мірі, але його буде в кілька разів менше. Для тих, хто хоче вживати чисті і натуральні сухофрукти, потрібно знати, чим відрізняються за зовнішнім виглядом оброблені консервантом від справжньої сушки.

Ознаки оброблених сухофруктів

Колір. Діоксид хлору, який і є консервантом під № Е220, надає всім продуктам яскравий, насичений колір свіжозібраного плоду. Сушені фрукти в природних умовах такими бути не можуть. Відбувається хімічна реакція окислення з повітрям, і вони набувають потемнілий колір. Тому курага в природних умовах блідо-жовта, чорнослив — чорний, родзинки — коричневі на колір. Курага, яка висихала на сонці, на дереві буде з коричневими відтінками. Оброблена курага — яскраво-жовтого кольору, родзинки — бурштинового кольору. Якщо спробувати на дотик, то на пальцях не повинно залишатися жирних слідів.

Запах. Іноді сухофрукти можуть пахнути бензином або соляркою, що вказує на застосування термічних агрегатів. Тоді до консерванту Е220 додадуться канцерогенні речовини, які осіли на поверхню сухофруктів.

Цукати також відносяться до сухофруктів. Їх не обробляють консервантами, зате можуть додавати барвники. Тому краще надавати перевагу блідим на колір цукатам.

Вплив небезпечного консерванту Е220 на здоров’я людини

Сухофрукти дуже корисні для людини, але оброблені консервантом Е220 можуть завдати великої шкоди організму:

  • руйнують вітаміни В12 і В1;
  • погано впливають на імунну систему;
  • дуже великий алерген, тому не можна його вживати людям, які страждають на алергію. Може спровокувати астму або задуху, набряк;
  • викликає ниркову недостатність. При виведенні шкідливих речовин нирки несуть підвищене навантаження;
  • провокує появу раку, якщо регулярно вживати сухофрукти оброблені консервантом Е220.

Вважається, що норма консерванту допускається 0,7 мг на кілограм ваги людини. Але у кожного своя чутливість на дану речовину, тому не відомо, яка доза виявиться проблематичною.

Джерело



Переглядів: 690
banner