Як заблокувати вебкамеру ноутбука без її заклеювання

Технології

Проте пам’ятайте, що вимкнену програмним шляхом вебкамеру так само можна ввімкнути.

Простий спосіб убезпечити себе від шпигування по відео – заблокувати вебкамеру ноутбука. Деякі лаптопи мають спеціальну шторку, таку наклейку-шторку також можна купити окремо. Однак найпростіше – наклеїти на веб-камеру шматок ізострічки, і так роблять навіть відомі люди, наприклад, директор Facebook Марк Цукерберг. Утім, якщо не хочеться псувати зовнішній вигляд ноутбука, камеру можна заблокувати програмно.

Натисніть клавіші Windows + R і в меню «Виконати» введіть команду devmgmt.msc.

У Диспетчері пристроїв відшукайте категорію, яка стосується камер чи пристроїв обробки зображень. Натиснувши на неї, розкрийте її, і в ній має бути пристрій під іменем Integrated Camera, VGA WebCam або USB Camera – це вебкамера ноутбука. Клацніть по цьому пристроєві правою кнопкою миші і в контекстному меню натисніть «Відключити».

Проте пам’ятайте, що вимкнену програмним шляхом вебкамеру так само можна ввімкнути. Наприклад, якщо хтось отримає віддалений доступ до комп’ютера. Це особливо стосується корпоративних ПК, до яких мають віддалений доступ системні адміністратори вашої компаніїї.

ДжерелоПереглядів: 377
banner