Якими властивостями володіють віники для лазні

Здоров`я

Незамінний атрибут кожної лазні.

Недарма кажуть у народі, що лазня без віників — це не лазня. У чому ж їх секрет і чому жодна банна процедура не обходиться без цього «чарівного» атрибута? Зупинимося на цьому докладніше.

Березовий, дубовий, кропив’яний, липовий… яких тільки віників не буває. І кожна з цих рослин, з яких виготовляється віник, володіє особливими властивостями.

Березовий віник

Використовується в якості масажу для шкіри. Особливо славиться в народі своїми лікувальними властивостями листя, нирки, кора і сік берези. Березовий віник має позитивний вплив на людей, які страждають суглобовими і м’язовими болями.

Дубовий віник

Оскільки дуб володіє розслаблюючими і антисептичними властивостями, віник з цього дерева буде корисний людям із жирною шкірою, а також тим, кому часто доводиться стикатися з інтенсивними розумовими і фізичними навантаженнями.

Віник із кропиви

Даний віник рекомендується для зниження симптомів радикуліту і суглобових болів.

Липовий віник

Справжня знахідка в боротьбі з простудними захворюваннями. Володіє жарознижувальними, бронхорозширюючими, бактерицидними і сечогінними властивостями.

Віник із ялівцю

Ялівець володіє великою кількістю фітонцидів. Насичуючи повітря цими корисними активними речовинами, створюється відмінний бактерицидний ефект. Такий віник можна застосовувати для поліпшення кровообігу і в якості масажу для шкіри.

Пижмовий віник

Допомагає впоратися з хронічними захворюваннями нирок і сечового міхура.

Полиновий віник

Віник на любителя у зв’язку з тим, що володіє різким специфічним степовим запахом. Зазвичай, 1-2 гілочки полину вставляють у березовий віник. Так запах трохи випарується, а корисні властивості збережуться.

Горобиновий віник

М’який і гнучкий, цей віник досить добре знезаражує повітря в лазні.

Евкаліптовий віник

Віник із евкаліпта володіє не лише стійким ароматом, але і природною антисептичною дією. Такий віник полегшує больові синдроми суглобів, лікує радикуліт, удари і розтягування.

Віником із евкаліпта користуватися нелегко через його тонкі гілки. Щоб надати банному атрибуту міцність і зберегти корисні властивості рослини, рекомендується кілька гілок евкаліпта змішати з гілками більш міцної рослини — ялівцю, дуба або берези.

ДжерелоПереглядів: 171
banner