Єпарх Коломийський взяв участь у святкуванні 175-річчя театру ім. Івана Озаркевича.

Суспільство

Владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський та владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийський взяли участь у святкуванні 175-річчя театру ім. Івана Озаркевича


Пише Голос-Інфо з посиланням на Коломийську єпархію УГКЦ


В ці дні Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І. Озаркевича святкує ювілей 175-річчя з дня створення.


В неділю 17 листопада в рамках святкування відбувся святковий захід з виставою підготовленою театром-ювілянтом разом із Полтавським академічним обласним українським музично-драматичним театром імені М. Гоголя.


Вдале режисерське поєднання вистави Івана Котляревського «Наталка-Полтавка», яку грали актори з Полтави та тієї ж вистави о. Івана Озаркевича «Дівка на виданню, або На милування нема силування», яка була пристосованою для Покуття, зіграну акторами з Коломиї, на глядачів справило неперевершене враження.


Опісля вистави владика Василій у своєму слові звернувся до присутніх:
«Тепер 2023 року ми святкуємо представлення 175 річниці українського театрального мистецтва в Коломиї. Початок цьому зробив греко-католицький священник Іван Озаркевич. Ми повинні знати, що ці міські й сільські парохи були справжніми енциклопедистами і великими просвітителями українського народу. Проповідуючи українською мовою, писали українські букварі, поезії, п’єси, перекладали з інших мов, відкривали народні читальні, будинки тверезості. І коли надійшов слушний історичний час стали біля джерел українського театру. Господи, дякуємо Тобі за милосердя над нами і гідний вибір цього чоловіка – о. Івана Озаркевича для пастирського служіння й українського театрального мистецтва в Коломиї».

З благословення правлячого архиєрея, владика Петро зачитав послання на майбутній ювілей 200-ліття Коломийського театру, приготованого архиєреями, де сказано:
«Сьогодні ваш театр святкує своє 200-ліття. Він зародився в нелегких часах австрійської імперії, бачив становлення Західноукраїнської Народної Республіки, пережив польську, радянську, німецьку і знову радянську окупацію, був свідком воскресіння України та її перемоги над московським агресором, а також різних випробувань. Попри свою давність ваш театр продовжує бути молодим, бо його сцену завжди омолоджує нове покоління акторів. І то не дивно, адже його засновник – о. Іван Озаркевич був воскресителем народної сцени та творив в часі «Весни народів» і ця весна до нього завжди поверталася, незважаючи на жодні виклики. Також о. Іван був ревним слугою Божим, який у найбільших випробуваннях покладався на Боже благословення яке йому допомагало долати труднощі.
Живіть весною Озаркевича, незважаючи на актуальні пори року, зберігайте дух його та творіть нове українське культурне життя і навчені його прикладом пам’ятайте, що з нами Бог!».

Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм. Переглядів: 375
banner