Засоби косметики, які шкідливо використовувати на ніч
Ретельно вивчайте склад баночок і тюбиків.
Наносити нічний крем — обов’язковий ритуал будь-якої жінки, яка звикла доглядати за собою. Однак не завжди це безпечно. Відкриваючи баночку улюбленого засобу, придивіться уважніше до його складу. Можливо, там є заборонені компоненти. А значить, вам не варто шкодити собі і краще тимчасово відкласти крем на полицю. Розповідаємо про 5 засобів косметики, які, на думку вчених, шкідливо використовувати на ніч.
Відбілюючий крем з гідрохіноном
Якщо ви використовуєте відбілюючий крем на ніч, уважно подивіться на етикетку. Часто в складі компонентів можна знайти таку речовину, як гідрохінон (Hydroquinone). Це хімічна сполука природного походження, яка зустрічається в різних рослинах. А ще вона використовується в промисловості, що змушує наукову спільноту сумніватися в користі компоненту.
Часто дозволена доза речовини в кремах сильно завищена. Замість необхідних 1,5-2%, зустрічається 4% і навіть 7%. Дослідження показали, що засіб може викликати дерматит, пігментацію і подразнення очей. А значить, нічний догляд може закінчитися вельми плачевно.
Сироватка для шкіри навколо очей з пропіленгліколем
Якщо ви виявили в складі засобу пропіленгліколь (Propylene Glycol), то краще подумати, чи варто використовувати його на ніч. Компонент часто додають в крем для обличчя і рук, сироватки, засоби для волосся, а також маски і зубну пасту. Однак він є похідним нафтопродуктів.
Основні функції пропіленгліколю — притягувати і утримувати воду. Завдяки цьому він підсилює вбирання крему, розгладжує зморшки і служить хорошим абсорбентом, тобто підсушує надлишки жиру. Продукти з ним підійдуть тим, хто потребує додаткового зволоження і гладкості шкіри.
Втім, наукові дослідження показали неоднозначність застосування речовини. Вона вважається токсичною і може викликати алергію і дерматит. Слід замислитися, чи хочете ви провести з нею всю ніч?
Нічний крем з ацетатом алюмінію
Ацетат алюмінію (Aluminum Acetate) — ще один не корисний для шкіри компонент, особливо якщо йдеться про його тривале застосування. Спочатку його створили для того, щоб робити водонепроникні тканини, і тільки пізніше стали активно використовувати в косметології як в’яжучий засіб. Наприклад, ацетат алюмінію є в складі кремів і дезодорантів-антиперспірантів.
Однак дослідження показали, що наносити цю речовину на шкіру небезпечно. Воно змушує тканини скорочуватися і може викликати алергію. Основні побічні ефекти, які дає ацетат алюмінію — сухість шкіри, подразнення і запалення. З огляду на це, не варто залишати його на шкірі на всю ніч.
Крем для ніг з триклозаном
Звикли наносити на ніч крем для ніг? Зачекайте, прочитайте склад. Можливо, у вашому засобі є триклозан! Це речовина, яка використовується в косметиці як активний антибактеріальний компонент. Її часто додають в мило, крем після гоління, шампуні, засоби для жирної проблемної шкіри, креми для ніг і зубну пасту.
Однак дослідження показали, що протимікробна добавка зовсім не корисна. Вона може викликати контактний дерматит і гормональні зміни, а також погано впливає на роботу щитоподібної залози. А ще використовувати триклозан в косметиці заборонили в Канаді та Японії.
Крім того, вчені виявили бактерії, які стійкі до триклозану. А значить, антибактеріальні засоби з цією речовиною не завжди ефективні. Краще уникати продуктів, на етикетці яких вказано триклозан, а тим більше не залишати їх на ніч.
Крем з мінеральними оливами
Мінеральна олива (Paraffinum Liquidum) активно використовується в косметології як пом’якшувальний і зволожуючий шкіру компонент. Попри те, що її виробляють з високоочищеної нафти, вона офіційно визнана безпечною. Наприклад, її додають в лосьйони для дитячої шкіри, креми для шкіри навколо очей і обличчя, а також мазі. Однак є й одне “але”.
Косметологи не рекомендують використовувати засоби з мінеральними оливами в якості нічного догляду. Олія закупорює пори і не дозволяє шкірі дихати. А залишаючись на шкірі довгий час, вона може стати причиною появи вугрів, висипу і запалень, а також привести до передчасного старіння.
Якщо ви підбираєте лінійку для нічного догляду за шкірою, слід більш уважно поставитися до продуктів, які ви в неї включаєте. Часто інгредієнти в складі нічних кремів, сироваток або лосьйонів можуть бути не лише не корисні, але навіть небезпечні. Ретельно вивчіть склад баночок і тюбиків, тож вночі будете відпочивати не лише ви, але і ваша шкіра.
Переглядів: 237