Чому не варто занадто довго перебувати у душі

Здоров`я

Тривалі водні процедури негативно позначаються на стані шкіри.

За умов міста, особливо влітку, часто хочеться освіжитися, і душ у цьому випадку — ідеальне рішення. Однак люди настільки втягуються у гігієнічні процедури, що можуть тим самим завдати собі більше шкоди, ніж користі. Чому ж таке трапляється? Давайте розберемося.

Алергічні реакції

Наша шкіра вкрита захисним бар’єром, який щоразу руйнується під впливом води. Напевно ви помічали, що після душу шкіра часто починає свербіти, особливо на сухих ділянках? При цьому не важливо, жирна або суха у вас шкіра, вона завжди потребує зволоження. Якщо ж ви починаєте помічати, що сверблячих плям стає дедалі більше, подумайте, а чи не занадто часто ви приймаєте душ? Можливо, причина саме у цьому.

Тріщини на шкірі

Ще одним наслідком пересушеної шкіри можуть стати тріщини, з якими не настільки вже й легко впоратися. Найчастіше страждає шкіра на ліктях і ногах, але трапляються тріщини на гомілках, де шкіра також часто пересихає. Якщо тріщини вже з’явилися, використовуйте суперпоживний крем або кокосову олію, яка вкрай рідко викликає алергічні реакції. Також простежте, з якою періодичністю ви приймаєте душ і які засоби гігієни використовуєте. Можливо, знадобиться консультація дерматолога.

Себорея

Особливо неприємним симптомом може стати себорея волосистої частини голови. Таке може статися, якщо ви звикли щодня мити голову достатньо агресивними засобами, які не лише руйнують захисний шар шкіри, але й пересушують волосся, роблячи його жорстким і слабким. Чимало людей посилюють проблему, чухаючи плями до появи сукровиці. За появи перших симптомів спробуйте перейти на більш м’які засоби, наприклад, на безсульфатний шампунь.

Гарячі ванни є небезпечними для серця

Якщо з душем, зазвичай, виникають проблеми зовнішні, то прийняття ванн, особливо гарячих, може серйозно позначитися на роботі внутрішніх органів. Звичайно, ми не приймаємо ванну часто, проте варто пам’ятати, що за наявності проблем з серцево-судинною системою важливо вкрай обережно підходити до водного питання. Якщо почуваєтесь не дуже добре, не потрібно набирати ванну. Ставтеся до себе більш уважно.

ДжерелоПереглядів: 228
banner