Чому вживати куркуму просто необхідно: 5 вагомих причин

Здоров`я

Куркума приносить багато користі організму людини.

Ця спеція — справжня знахідка для тих, хто звик піклуватися про свою красу і здоров’я регулярно. У чому ж її особливість, і чому вона гідна вашого раціону?

Куркума — одна з найпопулярніших східних спецій. Без неї складно собі уявити індійську і будь-яку іншу азіатську кухню. Популярність цієї спеції порівнянна хіба що з часником, імбиром і корицею, але, на відміну від перерахованих приправ, куркума (крім характерного кольору і смаку) володіє ще й неодноразово доведеними медичними властивостями. Про головні з них ми зараз і розповімо.

Аюверда — давньоіндійське вчення про здоровий спосіб життя — радить використовувати куркуму як болезаспокійливий, протизапальний і ранозагоювальний засіб. І усе це завдяки тому, що у спеції міститься куркумін — речовина, що володіє потужними антиоксидантними і протизапальними властивостями. Доведено, що куркумін може блокувати молекулу NF-kB, що запускає запальний процес у ядрі клітин. Саме ця молекула, на думку вчених, відповідальна за більшість хронічних хвороб в організмі людини.

Правда, у спеції, яку ми вживаємо, міститься не більше 3 % куркуміну, але навіть ця невелика кількість корисної речовини здатна творити справжні дива. До речі, на засвоюваність куркуміну організмом впливає інша спеція — чорний перець: алкалоїд, що міститься у його складі, пиперин сприяє тому, що засвоєння куркуміну збільшується у кілька десятків разів.

Однак, вживаючи куркуму, не варто забувати, що 3 % куркуміну — це занадто маленька доза речовини, тому покладати надію на сильний терапевтичний ефект даної спеції все ж таки не варто. Але відмовлятися від профілактичної дії приправи з цієї причини не потрібно, адже вона дійсно вкрай корисна.

Куркума покращує травлення

Завдяки дії куркуміну нормалізується робота кишківника: відбувається зменшення запальних процесів, поліпшується мікрофлора. До того ж, куркума знижує тягу до солодкого, позитивно впливає на апетит і сприяє схудненню, оскільки збільшує здатність організму до жироспалювання, запобігаючи таким чином утворення жирової тканини.

Куркума стимулює роботу мозку

Доведено ефективність куркуміну щодо такого серйозного захворювання, як хвороба Альцгеймера. Тому регулярне вживання куркуми може вважатися відмінним методом профілактики даного захворювання. До того ж, куркума є багатим джерелом серотоніну і дофаміну — гормону задоволення. З цієї причини куркумін вважається природним антидепресантом.

Куркума бореться із запальними процесами

Список захворювань, що належать до даного пункту, дуже широкий — це артрит, артроз, атеросклероз та ін. Обов’язково готуйте страви з куркумою хоча б кілька разів на тиждень з профілактичною або терапевтичною метою.

Також лікувальні властивості куркуміну допомагають уповільнити розвиток таких захворювань, як діабет II типу і онкологія. У США проводилося дослідження, результати якого показали, що прийом куркуміну протягом декількох місяців дозволяє зупинити або надовго відтермінувати розвиток цукрового діабету у пацієнтів з групи ризику. Також під час лабораторних досліджень було з’ясовано, що куркумін здатний зменшувати кількість ракових клітин у організмі.

Куркума покращує стан шкіри

Ця чудова властивість найпопулярнішої приправи була відкрита ще у Стародавній Індії. На її основі готували різні косметичні засоби, які покращували живлення шкіри і її зовнішній вигляд. Сучасні косметологи також відзначають, що куркума завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям чинить позитивний вплив на стан шкірного покриву і має яскраво виражені омолоджуючі властивості, оскільки стимулює кровообіг і вироблення колагену.

Займаючись приготуванням масок з куркуми вдома, не варто забувати, що ця спеція може фарбувати шкіру у легкий жовтий відтінок. Тому після неї рекомендується використовувати скраби для обличчя або засоби з відбілюючими властивостями.

Куркума позитивно впливає на роботу життєво важливих органів

Доведеною є ефективність куркуми щодо хвороб печінки і серцево-судинних захворювань. Куркумін здатний захистити печінку від окислювальних процесів, які часто і є причиною проблем, що виникають з цим органом.

Більше того, куркумін може знижувати тиск і покращувати згортання крові. Доведено, що ця речовина в змозі поліпшити ендотеліальну функцію організму і попередити таким чином розвиток серцево-судинних захворювань.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.

ДжерелоПереглядів: 260
banner