Чи корисне купання в ополонці на Водохрещу

Здоров`я

Кому не слід цього робити — думка лікарів з цього приводу.

19 січня православні християни відзначать Хрещення. Існує думка, що якщо у цей день скупатися в ополонці, то можна позбавитися від гріхів та хвороб. З кожним роком сміливців все більшає, але ось чи дійсно це безпечно для здоров’я?

Користь

Під впливом низьких температур виділяються корисні гормони і зміцнюються стінки судин. Люди, які віддають перевагу зимовому купанню, не так схильні до розвитку серцево-судинних захворювань, і рідше хворіють на застуду. Коли люди занурюються в холодну воду, вони відчувають не холод, а внутрішній жар. Такі відчуття виникають, тому, що шкірні капіляри звужуються, кров спрямовується до серця і мозку, щоб підтримати життєво важливі органи в стресовій ситуації.

Тільки є одне але, купання в холодній воді корисно, тільки якщо це робиться регулярно. Якщо ж ви вирішили 19 січня вперше скупатися, як це відіб’ється на здоров’ї — важко сказати. Лікарі не рекомендують здійснювати такі подвиги і пояснюють, що для непідготовленого організму такі перепади температури — це великий стрес. Терапевти пояснюють, що під час занурення в крижану воду відбувається різкий спазм судин. Людині здається, що навпаки раптом стало тепло. Але від спазму може статися інсульт чи інфаркт. Істотно зростає після зимових купань кількість гострих респіраторних інфекцій та пневмоній. Дуже страждають від переохолодження органи малого таза, сечостатева система — аж до безпліддя. У чоловіків розвивається простатит, у жінок — запалення придатків, цистити. Перебування у воді при температурі плюс 12 градусів протягом п’яти хвилин може привести до переохолодження організму зі смертельним результатом. Тому якщо ви не приймали холодний душ хоча б з осені і не маєте досвіду моржування, від ополонки краще триматися якомога далі.

Кому протипоказане купання в ополонці:

Відмовитися від купання в ополонці варто тим, у кого є:

  • серцево-судинні захворювання
  • епілепсія та схильність до судом.
  • запалення нирок і бронхо-легеневої системи.
  • гіпертонія.
  • проблеми з щитовидкою.
  • інфекційні захворювання.
  • алергія на холод.

Джерело



Переглядів: 203
banner