Ці кілька продуктів принесуть чималу користь вашому серцю

Здоров`я

Покращити стан свого серця можна за допомогою вживання деяких продуктів.

Найбільший вплив на наше здоров’я чинить спосіб життя: харчові звички, рухова активність, вміння долати стреси. І продукти, які ми їмо щодня, у підсумку можуть стати підтримкою для нашого здоров’я — або навпаки, причиною розвитку серйозних хвороб. Ми зібрали кілька продуктів, які варто їсти частіше, щоб підтримати здоров’я серця — адже саме від здоров’я цього найважливішого органу залежить наше довголіття.

Сало

Так-так, ми не помилилися: жирне, неодноразово вилаяне дієтологами сало — дуже корисний для здоров’я серця продукт. Річ у тім, що більшу частину жирів у салі складають мононенасичені кислоти, які дуже корисні для здоров’я судин і серця, оскільки “розчиняють” небезпечний холестерин. Тож кілька скибочок сала на день — рекомендована лікарем норма!

Насіння

У 100 г насіння соняшнику міститься 10 % добової норми магнію, який необхідний для нормальної роботи серця. Також це насіння багате на цинк, який також потрібен для здоров’я серцево-судинної системи. А гарбузове насіння багате на корисні харчові волокна, які знижують кількість небезпечного холестерину. І магнію у ньому теж дуже багато.

Пиво

Пиво — найдоступніше джерело кремнію, який допомагає знизити ризик розвитку атеросклерозу (захворювання, що уражає судини і призводить до інфаркту). Для того, щоб отримати добову дозу кремнію, достатньо випити лише один півлітровий келих пива — головне, не закушувати його жирною їжею!

Кава

Помірне вживання кави допомагає знизити аритмію — до такого висновку дійшли вчені з Сіднейського університету. А якщо випивати по 4 чашечки ароматного напою на день, то можна істотно знизити ризик розвитку судинних захворювань. Головне, пийте чорну каву, без молока і вершків.

Томатна паста

Лікопін — важливий елемент, який життєво необхідний для нашого серця. Чим менший його вміст у організмі, тим вищим є ризик захворіти на серцево-судинні захворювання. А найпростіше його отримати з томатної пасти: лише у 4 грамах міститься добова норма лікопіну — це менше за чайну ложку!

Картопля

Дієтологи дедалі частіше радять не виключати картоплю з раціону, навіть якщо ви дотримуєтеся дієти. Варена або запечена без олії картопля є безпечною для фігури і дуже корисною для здоров’я. Річ у тім, що картопля багата на калій, який допомагає регулювати кров’яний тиск, а також вітамін В6, що є дуже важливим для утворення червоних кров’яних тілець.

Банан

Ще один продукт, який у жодному разі не можна викидати зі свого раціону: лише один невеликий банан на день допоможе підтримувати необхідний рівень калію і натрію, що забезпечують нормальне функціонування усіх м’язів — у тому числі серцевого. Дуже корисно, а головне — смачно!

Йогурт

Але у жодному разі не знежирений: дослідження, проведене фахівцями Бостонського Університету, підтвердило: лише дві порції йогурту на день знижують ризик розвитку інфаркту та інсульту на 30 %. Але лише без цукру!

ДжерелоПереглядів: 290
banner