Названий спосіб продовжити життя за допомогою кави

Здоров`я

Правильне приготування кави захистить здоров’я серця.

Шведські вчені з Гетерборгського університету дійшли висновку, що спосіб приготування кави може впливати на ризик виникнення серцевих нападів і тривалість життя.

У ході дослідження фахівці оцінили вплив вживання фільтрованої та нефільтрованої кави на здоров’я серця. Раніше було встановлено, що кава може підвищувати рівень загального холестерину і рівень «поганого» холестерину (ЛПНЩ). В подальшому були ідентифіковані компоненти кави, що відповідають за цей ефект — дитерпени кахвеол і кафестол. А тепер проведені експерименти показали, що ці небезпечні речовини можуть бути видалені з напою за допомогою фільтру. Згідно з отриманими даними, порція нефільтрованої завареної кави містить приблизно в 30 разів більше кахвеолу і кафестолу порівняно з фільтрованою кавою.

Вивчення 508747 чоловіків і жінок показало, що вживання фільтрованої кави приносить велику користь здоров’ю, ніж повна відмова від неї. Так, вживання фільтр-кави було пов’язано з 15%-ним зниженням ризику смерті від будь-якої причини. Що стосується смерті від серцево-судинних захворювань, то фільтрована кава знижувала цей ризик на 12% у чоловіків і на 20% у жінок порівняно з відсутністю кави в раціоні. За словами експертів, такий сприятливий ефект спостерігається при вживанні від однієї до чотирьох чашок напою в день.

ДжерелоПереглядів: 169
banner