Як вибрати зубну пасту для дитини

Здоров`я

Що обов’язково повинно бути в складі дитячої зубної пасти.

Пасти різних фірм випускаються для дітей різних вікових груп. Яку зубну пасту краще купити для своєї дитини з представленої в будь-якому магазині або аптеці безлічі варіантів? Стоматологи розповіли, на що варто звертати увагу при виборі зубної пасти.

Фахівці зазначили, що зубна паста для дитини повинна бути “дитяча” і важливо звертати увагу на її склад.

Абразивні речовини в складі дитячих зубних паст більш м’які, ніж в пастах для дорослих.

Щадною очищувальною дією володіють діоксид титану і діоксид кремнію, а ось карбонату кальцію або бікарбонату натрію у дитячій зубній пасті бути не повинно — ці абразиви більш агресивні і здатні травмувати дитячі зуби.

Вкрай не бажаний в складі дитячої зубної пасти лаурилсульфат натрію. Цей компонент для піноутворення, він може бути токсичний, здатний висушувати слизову, алергічний.

Пасти, до складу яких входить триклозан, метронідазол, хлоргексидин, повинні бути призначені лікарем при наявності показань. Вони застосовуються курсами, а їх постійне і безконтрольне використання порушує мікробіологічну рівновагу порожнини рота.

Обов’язковими компонентами зубної пасти повинні бути гідроксиапатит, або сполуки фтору: монофторфосфат натрію, фторид натрію, амінофторид, фторид алюмінію, фторид олова.

Вони потрібні для якісної профілактики карієсу.⠀

Рекомендована кількість фтору залежно від віку дитини:

  • 0-3 роки — 500 ppm;
  • 4-7 років — 1000 ppm;
  • 8-14 років — 1400 ppm.

Для безпеки дитини, яка не вміє полоскати рот і спльовувати зубну пасту, важливо дотримуватися правил використання продукту.

  • Кратність застосування фторовмісної зубної пасти — двічі в день.
  • Кількість зубної пасти дорівнює величині маленької горошини (така кількість допустимо при проковтуванні її малюком).

Однак, існують і протипоказання для застосування фторовмісних зубних паст — це проживання в регіонах з підвищеним вмістом фтору у водопровідній воді.

Для малюків і дітей дошкільного віку (до 5 років), які проживають у таких регіонах, рекомендується використовувати пасти без фтору. ВООЗ рекомендує використовувати дитячі зубні пасти без смаку і кольору.

ДжерелоПереглядів: 224
banner