Які проблеми зі здоров’ям може спровокувати надмірне споживання яєць

Здоров`я

Що буде, якщо їсти багато яєць.

Ці продукти викликають безліч суперечок серед дієтологів. Яйця — джерело білка, корисних для організму речовин, вітамінів, мікроелементів. При їх вживанні важливо дотримуватися норми. Надмірна кількість провокує виникнення побічних ефектів.

Підвищення рівня холестерину

З цього питання постійно ведуться дискусії. Фактично одне куряче яйце містить 186 міліграмів холестерину при денній нормі 300 мг. Сніданок з більш ніж трьох штук призводить до зловживання цим продуктом. Однак, вчені встановили, що більшу частину холестерину виробляє печінка і тільки малу кількість організм отримує з їжі. Тож яйця можна використовувати, як джерело білка на сніданок.

Небезпека для серця

«Поганий» холестерин, який міститься в жовтку, підвищує ризик інфаркту, інсульту. Якщо людина, схильна до захворювань серця, буде зловживати яйцями, справа може закінчитися летальним результатом. Дієтологи рекомендують таким пацієнтам відкоригувати харчування.

Здуття живота

Велика порція омлету або яєчні, приготована на сніданок, може спровокувати проблеми з травленням. У людини виникають болі в животі, підвищене газоутворення, здуття. Особливу увагу на вживання яєць повинні звернути люди, схильні до харчової алергії. Цей продукт нерідко викликає серйозні проблеми, висипання на шкірі, сльозотечу, свербіж.

Зміна рівня цукру в крові

Яйця містять натуральні жири. Вони знижують чутливість тканин до інсуліну. Це означає, що цукор в крові не використовується в повному обсязі для отримання енергії. Якщо людина переїдає яєць, її підшлункова залоза виробляє більше інсуліну. Така ситуація призводить до підвищення рівня глюкози в крові, розвитку цукрового діабету другого типу. Безпечна кількість — до трьох яєць в день.

ДжерелоПереглядів: 211
banner